Spielerprofil

Gewicht90 kg
Stocklinks

Statistiken

Saison Sp. T A P +/− Str.
Tipsport extraliga 2018/19 10 0 4 4 +5 6

Spiele

RundeDatumSpielSkoreT A P +/− Str.
11. Runde 19.10.2018 HC Kometa Brno vs Bílí Tygři Liberec 2:5 0 0 0 +1 2
10. Runde 14.10.2018 Bílí Tygři Liberec vs HC VERVA Litvínov 5:0 0 1 1 +2 0
9. Runde 12.10.2018 Mountfield HK vs Bílí Tygři Liberec 3:2 n.V. 0 0 0 -1 0
15. Runde 2.10.2018 HC Dynamo Pardubice vs Bílí Tygři Liberec 4:1 0 0 0 0 2
6. Runde 30.9.2018 Bílí Tygři Liberec vs BK Mladá Boleslav 8:3 0 1 1 +2 2

Nähere Angaben

Liberecký rodák si hokej poprvé vyzkoušel už v pěti letech po většinu času zůstal věrný klubu ze svého rodného města. Většinu školních let hrál jako útočník a až v deváté třídě se z něj kvůli nedostatku obránců stal bek. V sezóně 2003/2004 zaznamenal první kontakt se seniorským hokejem. Tehdy si ho vybrala Mladá Boleslav, za kterou už krátce hrál v juniorce, a především během ročníku 2004/2005 ve městě automobilů nasbíral cenné zkušenosti.

Další sezónu už odehrál celou za Bílé Tygry a připsal si dvaačtyřicet startů v základní části a další čtyři během nevydařeného čtvrtfinále play-off. Vše nasvědčovalo tomu, že se řízný bek natrvalo usadí v liberecké sestavě, ale v nabitém kádru nebylo jednoduché se prosadit a Lukáš putoval na roční hostování do Plzně.

Když se milovník AC/DC do Liberce vrátil, vypomohl Tygrům k zisku bronzových medailí, ale v dalším ročníku jeho hokejová cesta opět nabrala směr Plzeň. Tentokrát jen na 4 měsíční hostování. V dalších dvou sezónách nedostával bek v nejlepších letech stále mnoho prostoru a spekulovalo se o jeho možném odchodu do zahraničí. Nakonec se ale Derner rozhodl opět pro Liberec a udělal dobře. Po omlazení kádru pro ročník 2009/10 se zařadil mezi nejzkušenější a nejvytěžovanější hráče Bílých Tygrů. Svými dobrými výkony si řekl poprvé ve své kariéře o hokejový dres s „lvíčkem“ na prsou.

I v dalších sezónách se liberečtí fanoušci mohli těšit z tvrdé hry rázného defenzivního beka, který se nakonec stal i služebně nejstarším Tygrem. Během mistrovského ročníku zažil Lukáš Derner svou zatím nejúspěšnější sezonu. Přestože plní spíše defenzivní úkoly, hrál ve skvělé formě a posbíral devět bodů za čtyři branky a pět asistencí. Svými výkony pomohl svým milovaným Bílým Tygrům k zisku premiérového titulu extraligových šampionů.

Na dobré výkony se mu podařilo navázat i v sezóně následující, kdy opět patřil mezi pilíře zadních řad Bílých Tygrů a navíc byl produktivní. I díky jeho příspěvku se tak Tygrům podařilo obhájit Prezidentský pohár a probojovat se až do finále.

Photos