Spielerprofil

Gewicht82 kg
Stocklinks

Statistiken

Saison Sp. T A P +/− Str.
Tipsport extraliga 2018/19 11 13 3 16 +9 0

Spiele

RundeDatumSpielSkoreT A P +/− Str.
10. Spieltag 14.10.2018 Bílí Tygři Liberec vs HC VERVA Litvínov 5:0 1 1 2 +1 0
9. Spieltag 12.10.2018 Mountfield HK vs Bílí Tygři Liberec 3:2 n.V. 2 0 2 +1 0
8. Spieltag 6.10.2018 Bílí Tygři Liberec vs HC Olomouc 4:3 n.V. 2 0 2 -1 0
7. Spieltag 5.10.2018 HC Energie Karlovy Vary vs Bílí Tygři Liberec 2:3 0 1 1 +1 0
15. Spieltag 2.10.2018 HC Dynamo Pardubice vs Bílí Tygři Liberec 4:1 0 1 1 0 0

Nähere Angaben

Liberecký odchovanec Michal Bulíř pochází ze sportovní rodiny. Jeho otec Petr byl aktivním fotbalistou a v devadesátých letech hrál první ligu za místní Slovan. Není divu, že Michal se v lecčems potatil, i když si nakonec vybral místo míče hokejku. S hokejem začal Michal už ve třech letech a k nejrychlejší kolektivní hře na světě ho přivedl jeho děda Jaroslav Kasík, který tento sport kdysi sám hrál a následně působil jako funkcionář v Liberci.

Už v žákovských kategoriích Bulíř ukazoval, že patří mezi střelecky schopné útočníky. Když mu ani přechod do juniorky nečinil problémy, naskočil 22. prosince 2009 ke své premiéře v seniorské extralize. Na ledě Třince sice Tygři prohráli 5:4, pro osmnáctiletého Michala byl ale start mezi dospělými určitě pěkným vánočním dárkem.

V sezoně 2011/12 už se Michal napevno usadil v libereckém A-týmu. Už v pátém kole zaznamenal svůj první gól v extralize. Při zranění kapitána Petra Nedvěda navíc vedl i liberecký první útok. Jeho nejlepší zápas přišel v play-off, kdy čtyřmi body (3+1) prakticky sám porazil ve čtvrtfinále České Budějovice.

V dalších sezonách se postupně propracoval mezi nejvýraznější tváře Bílých Tygrů a velkou měrou se podílel i na historickém titulu Bílých Tygrů. Vyzkoušel si první i druhou útočnou formaci a v základní části posbíral 34 kanadských bodů. Ve vyřazovacích bojích navíc pomohl týmu dalšími dvanácti body a po boku spoluhráčů z formace Michalů Birnera s Řepíkem zvedl nad hlavu zasloužený pohár.

Michal patřil k důležitým mužům Pešánova výběru i v následujícím ročníku 2016/2017. Jeho výkonu mu vynesly pozvánku do národního týmu, kde si užil zápasovou premiéru na Euro Hockey Tour. Bohužel populárního hráče s číslem 88 brzdily zdravotní problémy, kvůli nimž přišel i o část vyřazovacích bojů.

Zdravotní patálie se mu nevyhnuly ani v minulém ročníku, kdy ho zastavilo vorové onemocnění. Vinou nemoci naskočil v základní části pouze do 32 duelů, na play-off se ovšem vrátil a na ledě ukazoval, že ze svých kvalit nic neztratil. V deseti zápasech vyřazovacích bojů si připsal sedm bodů, vyřazení s Hradcem Králové ale bohužel neodvrátil.

Photos