Spielerprofil

Spiele

keine Statistiken gefunden

Nähere Angaben

Liberecký odchovanec prošel v klubu už mládežnickými kategoriemi. Rychle ukázal svůj talent a už jako šestnáctiletý naskočil poprvé do juniorské soutěže. O rok později sbíral první zkušenosti mezi dospělými, když naskakoval na farmě v Benátkách nad Jizerou.

Mimo to si prošel také mnoha národními výběry, reprezentoval v kategoriích U16 až U20. S osmnáctkou si došel pro stříbro na světovém šampionátu. V posledních sezonách pravidelně naskakoval převážně v prvoligových Benátkách nad Jizerou, v play-out 2014/15 si však odbyl také svou extraligovou premiéru.

V mistrovském ročníku 2015/16 naskočil v základní části do deseti duelů a jeden pak přidal v bojích o titul. Další cenné zkušenosti nasbíral i v sezóně následující, která pro něj byla především o sbírání herní praxe. Na farmě v Benátkách nad Jizerou nastoupil celkem do pětapadesáti zápasů a patřil tak k nejvytěžovanějším hráčům týmu. Dalších pět startů si připsal i v extralize a lze předpokládat, že se v dresu Tygrů ukáže i v ročníku 2017/2018.

Přezdívka: Havlínek

Kdy a kde s hokejem začínal: ve čtyřech letech v Jablonci nad Nisou

Největší hokejový úspěch: titul v extralize, titul ve starším dorostu, stříbro z MS do osmnácti let

Kdo nejvíce pomohl v kariéře: rodina, trenéři