Karta hráče

Fotografie není přiložena1 Daniel Král
Daniel Svoboda
Daniel Svoboda
útočník
Narozen14. 2. 1996
Výška176 cm
Váha70 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Daniel Svoboda se narodil 14.2.1996 ve Vrchlabí. Zde také začal hrát hokej za místní klub HC Krkonoše. Začínal ovšem jako obránce, na post útočníka, kde hraje nyní, se dostal až později. V žákovských kategoriích ve Vrchlabí také vedl své spoluhráče s kapitánským ,,C“ na prsou. Do města pod Ještědem přišel před sezónou 2008/09. Zde už jako forvard začal hrát za sedmou třídu.

Následující ročník ,,povýšil“ a nastupoval za třídu s číslem osm. To ovšem nebylo vše. Byl totiž povolán do mladšího dorostu, za který odehrál 11 zápasů v nichž stihl vstřelil jednu branku.

V ročníku 2011/12 už zářil v mladším dorostu pravidelně, což vedlo i k tomu, že dostal příležitost v osmi zápasech SDO. V této sezóně navíc obdržel pozvánku do českého reprezentačního výběru U16, ve kterém si připsal devět startů.

Poté si Daniel Svoboda na chvíli odskočil do zahraničí. Konkrétně do rakouského týmu EC Salzburg. A nevedlo se mu vůbec špatně! Následně se ale opět rozhodl pro sever Čech. Ročník 2014/15 pro něj byl velmi pestrý, neboť kromě zápasů za liberecké juniory odehrál několik zápasů za České Budějovice a za ,,A“ tým HC Trutnov ve druhé lize. Sezóna pro něj a liberecký juniorský tým skončila prohrou v semifinále s Chomutovem.

V ročníku 2015/16 opět patřil mezi nejproduktivnější hráče Severočechů, bohužel cesta touto sezónou skončila pro juniory už v osmifinále. Daniel si také odbyl premiéru mezi dospělými, když nastoupil hned k 12 zápasům liberecké farmy.

Naši partneři

Generální partner
Generální partner