Karta hráče

Jakub Rychlovský
útočník
Narozen7. 8. 2001
Výška178 cm
Váha82 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Bruslení a práci s hokejkou se naučil ve východočeském týmu HC Vrchlabí, za nějž hrál až do 7. třídy. V roce 2013 dokonce získal od města Vrchlabí ocenění Sportovec 2012 ve skupině juniorů. Od sezóny 2014/2015 hraje v dresu mladšího dorostu libereckých Bílých Tygrů. Již v jeho druhé seźóně v podještědském klubu se zařadil do skupiny produktivnějších útočníků a patří k hlavním oporám mužstva.

Nyní se mu ale nedaří pouze v týmu mladých Tygů. V roce 2015 si zahrál na Mladežnickém Mistrovství krajů za Liberecký kraj. Přesně o rok později se objevil v mužstvu Královehradeckého kraje, s nímž na zimní olympiádě dětí a mládeže konané v Ústeckém kraje vybojoval stříbrnou medaili. Jeho talentu a dobrých výsledků si všimli i trenéři české reprezentace do patnácti a ještě spolu s libereckým spoluhráčem Lubošem Dospělem byl nominován na soustředění onoho reprezentačního uskupení v Jihlavě.

V ročníku 2016/2017 Rychlovský, coby kapitán mladšího dorostu, bodově explodoval. Padesát tři bodů v jednatřiceti utkáních je velmi slušná vizitka. Sedmnáct startů si připsal šikovný útočník také ve starším dorostu. V obou kategoriích se navíc podíval do play-off, pokaždé se však loučil už v prvním kole.

V dalších sezónách se Rychlovský postupně zařadil mezi největší opory liberecké juniorky a základní pilíře sestavy prvoligových Benátek. Pravidelně také reprezentoval výběry českého národního týmu do 17 a 18 let. V ročníku 2019/20 pak poprvé nakoukl i do A týmu Bílých Tygrů a premiérovou extraligovou brankou se podílel na zisku Prezidentského poháru.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner