Karta hráče

Fotografie není přiložena5 Ladislav Šmíd
Roman Graborenko
Roman Graborenko
obránce
Narozen24. 8. 1992
Výška194 cm
Váha105 kg
Hůlpravá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Rodák z běloruského Mogilevu je už ve svých šestadvaceti hokejovým světoběžníkem. Urostlý bek se svých sedmnácti rozhodl okusit zámořský hokej, když zamířil do americké Eastern Junior Hockey League. Po jednom roce stráveným ve Philadelphii se na další dvě sezony přesunul do Kanady, kde hrál za Cape Breton a Drummondville juniorskou QMJHL.

Od sezony 2012/13 působil čtyři roky na farmě New Jersey v Albany, kde dvakrát překročil hranici 20 bodů za sezonu. Během té doby si i v jednom utkání vyzkoušel atmosféru NHL, když naskočil za první tým Devils. Před sezonou 2016/17 ovšem zvolil návrat do rodného Běloruska. Za Dinamo Minsk si v Kontinentální hokejové lize připsal 8 bodů v 16 zápasech. Na další sezonu ovšem znovu měnil barvy, a to hned dvakrát. Nejprve hrál za Neftěchimik Nižněkamsk, kde po 17 utkáních skončil a zamířil za exotikou do čínského Kunlunu. V průběhu ročníku 2018/19 okusil také českou nejvyšší soutěž, kdy vyztužil obranu litvínovské Vervy. Ve 22 extraligových duelech posbíral 5 bodů.

Šestadvacetiletý zadák je i pravidelným sběratelem reprezentačních startů. V běloruské reprezentaci působil už od mládežnickcýh kategorií, za seniorský výběr nechyběl na čtyřech světových šampionátech. Dohromady odehrál za národní tým 42 utkání, v nichž získal 15 kanadských bodů.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
Bílí Tygři Liberec
×
Odehrané v 12:30 | U20
Bílí Tygři Liberec
BK Mladá Boleslav