Karta hráče

Jakub Čutta
obránce
Narozen29. 12. 1981
Výška192 cm
Váha98 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Čtyřiadvacetiletý urostlý bek je odchovancem Liberce, ale v dospělé kategorii za něj dosud neodehrál ani jeden zápas. Již v šestnácti letech totiž odešel do zámoří, kde se pral o svou šanci ve slavné NHL. Čutta byl draftován v roce 2000 jako celkově 61. hráč týmem Washington Capitals.

Jeho prvním působištěm se stal tým Shift Current Broncos hrající WHL. Již rok po odchodu do zámoří čekala na Čuttu sladká odměna, poté co si ve třech zápasech vyzkoušel v dresu Washingtonu NHL. Po většinu sezóny však znovu působil v týmu Broncos. Stejně tomu bylo i v sezónách následujících, kdy starty v NHL přibývaly jen pomálu a defenzivní bek tak spíše působil na farmě Washingtonu (tým Broncos, Portland či Hershey). Dosavadní bilance jabloneckého rodáka v NHL tak zní 7 zápasů, ve kterých nedokázal promluvit do statistik. V poslední zámořské sezóně dosáhl Čutta cenného úspěchu poté, co vyhrál druhou nejprestižnější zámořskou týmovou trofej, slavný Memorial Cup.

Řízný bek pravidelně reprezentoval Českou republiku v mládežnických kategoriích. Zde také dosáhl jednoho ze svých největších dosavadních úspěchů, když se v roce 2001 stal juniorským mistrem světa.

Po sezoně 2006/07 se Čutta vydal na ruské dobrodružství, když v následujícím roce hájil barvy Nižněkamsku a Čeljabinsku. Po jednoroční etapě na východě se však zvonu vrátil do rodné vlasti.

Ještě před návratem do Liberce během sezony 2012/13 odehrál tři sezony v dresu karlovarské Energie a následně další dvě v barvách Mladé Boleslavi. V této pětileté etapě své kariéry se také probojoval do reprezentačního výběru pro turnaje Euro Hockey Tour.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec