Karta hráče

Vít Jonák
útočník
Narozen17. 7. 1991
Výška183 cm
Váha84 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Plzeňský rodák začínal s hokejem v tomto městě. Prošel si zde všemi mládežnickými kategoriemi až po juniorku, kde byl velmi platným útočníkem. Po sezóně 2009/10 přestoupil do Liberce, zde odehrál poslední ročník mezi juniory. Dostal i šanci v A-týmu Bílých Tygrů a na farmě v Benátkách.

V dalším ročníku pokračoval ve farmaření a čas od času byl povolán na sever Čech, zde však pouze Jonák většinou zaskakoval zraněné hráče a moc prostoru nedostával. Svůj um tak uplatňoval především v Benátkách, kde zaznamenal 23 kanadských bodů, v play-off pak čtyři.

Sezóna 2012/13 už naznačovala, že by se mohlo začít blýskat na lepší časy. Mladý útočník dostal šanci již v sedmnácti duelech, během nichž vstřelil svůj premiérový extraligový gól. Stále však patřil více do prvoligových Benátek, kde odehrál 38 utkání a zaznamenal 19 bodů.

S příchodem trenéra Hynka však Jonákův prostor na extraligovém ledě dočasně skončil. V ročníku 2013/14 se dostal do A-týmu pouze jednou, a tak se mohl spíše soustředit na svou roli na farmě, kde nasbíral 25 bodů. Před začátkem nové sezóny zatím zůstává s Bílými Tygry, pravidelně nastupoval do zápasů Ligy mistrů a pral se o místo v základní sestavě.

V té se však opět příliš neohřál, v základní části extraligy naskočil do dvou zápasů. Toto konto ovšem rozšířil v play-out, kde mladíci jako on dostávali více prostoru, a posbíral v pěti duelech také tři asistence. Mimo to byl opět jednou z opor farmy v Benátkách nad Jizerou.

Před sezonou 2015/16 opět doufá v proklouznutí do stabilního kádru, o což zabojoval také brankou proti Novokuzněcku. Uvidíme, zda se mu v novém ročníku podaří udržet v extraligové sestavě.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner