Karta hráče

Fotografie není přiložena5 Ladislav Šmíd
Marek Schwarz
Marek Schwarz
brankář
Narozen1. 4. 1986
Výška180 cm
Váha86 kg
Hůlpravá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Rodák z Mladé Boleslavi nakoukl do velkého hokeje ve Spartě Praha, kde si už jako šestnáctiletý připsal v roce 2003 také svou extraligovou premiéru. Po draftu týmem St. Louis Blues si nejprve vyzkoušel WHL, až se v roce 2006 přestěhoval na tři další sezony znovu do zámoří, kde okusil i NHL.

V roce 2009 se jako stále teprve dvaadvacetiletý brankář vrátil do české extraligy, kde následující tři sezóny hájil barvy své rodné Mladé Boleslavi. Vyzkoušel si však i severské angažmá, v ročníku 2011/12 si zahrál finskou nejvyšší soutěž za TPS Turku. Po roční finské anabázi zavelel k návratu do extraligy, kde nejprve nastupoval za Spartu, během sezony 2012/13 se však přesunul pod Ještěd.

Zde v dalších letech působil především v roli brankářské dvojky, v případě potřeby byl vždy připraven kvalitně zaskočit za své kolegy. Nejúspěšnější gólmanskou dvojici vytvořil s Jánem Lašákem, spolu se slovenským brankářem dotáhli Bílé Tygry až k titulu. Jeho nejvýraznější chvíle přišla ve finále proti Spartě za nepříznivého stavu 1:2 na zápasy, kdy dostal přednost před svým kolegou. I díky Schwarzovým výkonům Tygři následně otočili na 3:2 a v šestém zápase, v němž už dostal v brance přednost Ján Lašák, vybojovali Masarykův pohár.

Následně zvolil Marek Schwarz změnu prostředí, když podepsal smlouvu u znojemských Orlů, kteří hrají mezinárodní EBEL. Schwarz se zde chopil role brankářské jedničky a v první sezóně na Moravě se výrazně podílel na postupu svého týmu do play-off, ve čtvrtfinále už ale byli střelci Klagenfurtu nad jeho síly. O rok později už se Znojmo bohužel do vyřazovacích bojů nepodívalo.

Po dvou letech u Orlů se Marek Schwarz rozhodl stát znovu Bílým Tygrem. Hned v první sezoně po svém návratu vybojoval s týmem Prezidentský pohár za vítězství v základní části a stříbrné medaile.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner