Karta hráče

14. kolo 5.10.2021 Bílí Tygři Liberec vs HC Motor Č. Budějovice 3:2 1 0 1 +1 0
11. kolo 3.10.2021 HC Škoda Plzeň vs Bílí Tygři Liberec 3:1 0 1 1 +1 0

Profil hráče

Pražský rodák si své první hokejové krůčky odbyl na Spartě. Velmi brzy ale přešel ke konkurenční Slavii, v níž mimochodem nastupoval i s aktuálním kapitánem Tygrů Petrem Jelínkem. Toto prostředí ho nakonec vyneslo do zámořské WHL k týmu Portland Winter Hawks a jeho výkony v tamní lize neunikly trenérům české osmnáctky, s níž se zúčastnil MS na slovenské Trnavě. Výsledkem byly bronzové medaile a první větší osobní úspěch. Sám byl navíc druhým nejproduktivnějším hráčem týmu, což nemohli přehlédnout ani zahraniční skauti.

A také, že ne – v roce 2002 byl draftovaný jako celková šestnáctka Ottawou Senators. Poté ještě stihl vyhrát titul a stříbro se Slavií, nato už ale skutečně odletěl za velkou louži. A ačkoliv byl draftovaný kanadskou metropolí, všech 66 startů v NHL zaznamenal za Washington Capitals. Navrch přidal ještě Calderův pohár s Hershey Bears v AHL, tedy za farmářský celek Washingtonu. Po konci za mořem se vrátil do Slavie a oslavil druhý mistrovský titul, načež následovala dlouhá pasáž v Kontinentální lize.

V KHL strávil šest sezon. V prvních dvou nastupoval za Omsk a po konci té druhé zažil největší úspěch své kariéry – zlatou medaili z Kolína nad Rýnem z roku 2010. Do historie se zřejmě nejvíce zapsal brankou na 1:0 ve finále s Ruskem, která padla hned ve dvacáté vteřině utkání a nasměřovala český výběr k zatím poslednímu titulu mistrů světa. Stálice seniorské reprezentace poté ještě vyhrála dva Gagarinovy poháry, nejprve v Ufě a o rok později s Dynamem Moskva. Blízko stejnému triumfu byla ještě se Lvem Praha, ten se tehdy však musel spokojit se stříbrem.

Po konci v KHL si odskočil na krátké angažmá do SHL, kde za tamní Färjestad odehrál 21 duelů a ohlásil návrat do extraligy. V té začal v dresu třineckých Ocelářů, za které ovšem neodehrál ani jeden kompletní ročník a zamířil do Mladé Boleslavi, s níž spojil následujících pět sezon. Minulý rok Klepiš odehrál za brněnskou Kometu, v jejímž dresu posbíral solidních třicet bodů (10+20) v základní části a další tři přidal v následném play-off za dva góly a nahrávku.

Moravská štace je ale u konce a Klepiš svou bohatou kariéru doplní v Liberci. S Bílými Tygry totiž podepsal nový kontrakt.