Karta hráče

Váha91 kg
Hůllevá

Profil hráče

Jaroslav Pavelka je odchovancem hradeckého Mountfieldu, kde prošel dorosteneckými i juniorskými kategoriemi. Pravidelně se objevoval i v mládežnických výběrech české reprezentace, za kterou nastoupil například na mistrovství světa do 18 let.

Jeho kvalitních výkonů si všimli skauti ze zámoří a Pavelka po úspěšném draftu zamířil do Ameriky. V tamější OHL strávil dvě sezóny, ve kterých převážně nastupoval za tým Windsor Spitfires.

Poté se vrátil zpět do Hradce, kde začal sbírat první zkušenosti se seniorským hokejem. Extraligovou premiéru si odbyl v říjnu roku 2014 na ledě Třince. V následujících sezónách se objevoval převážně v Chance lize, do branky Mountfieldu se na delší dobu poprvé dostal na konci ročníku 2017/18, kdy mimo jiné pomohl svému týmu vyřadit ve čtvrtfinále Bílé Tygry.

V dalším ročníku se už v brankovišti Hradce začal objevovat pravidelně, mezi třemi tyčemi se střídal s Brandonem Maxwellem. Nakonec nastoupil do 26 zápasů základní části, ve kterých si držel svou úspěšnost zákroků nad 90 %.

Pavelka se následně poprvé v kariéře stěhoval do jiného extraligového klubu, vyslyšel totiž lákání Plzně, kde se měl v brankovišti střídat s Dominikem Frodlem. Kvůli zdravotním problémům, které ho trápily celou sezónu, ale nakonec nenastoupil do žádného zápasu. Teď už je však v plné kondici a je připraven na novou výzvu v podobě angažmá u Bílých Tygrů, kde bude prostor mezi třemi tyčemi hájit společně s Petrem Kváčou.