Karta hráče

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Mladý slovenský obránce začal svou hokejovou kariéru ve Zvolenu, který ho vychoval pro dospělý hokej. Svou premiéru za tamní áčko si odbyl již v sezóně 2015/16, v níž mezi dospělými odehrál čtrnáct zápasů. V témže ročníku se také podíval na mistrovství světa U18, kde se představil i o rok později. V tu dobu už byl plnohodnotným členem „A“ týmu Zvolenu.

Následnou sezónu už za něj však odehrál pouhá čtyři utkání, neboť se rozhodl pro angažmá v zámoří. Michal Ivan přestoupil do mužstva Acadie-Bathurst Titan a hned se podílel na zisku titulu v kanadské juniorské lize QMJHL, načež jeho tým ovládl i závěrečný turnaj CHL. Během dalšího ročníku se poté přesunul do Drumondville, s kterým v té samé soutěži došel do semifinále. Během obou let strávených v Kanadě navíc reprezentoval talentovaný obránce svou zemi na světovém šampionátu dvacítek.

Po dosažení hokejového dospělého věku se Michal Ivan vrátil do Evropy, kde jednu sezónu strávil v Pardubicích. Česká nejvyšší soutěž tak pro něj nebude žádnou neznámou. Po jednom roce v extralize se vrátil do Zvolena. V jeho dresu se stal mistrem slovenské ligy, načež přišla i pozvánka na mistrovství světa v Rize. Nyní se jednadvacetiletý bek rozhodl pokračovat v kariéře ve městě pod Ještědem.