Karta hráče

Fotografie není přiložena35 Roman Will44 Radim Šimek
43
Ondřej Vitásek
Ondřej Vitásek
obránce
Narozen4. 9. 1990
Výška193 cm
Váha103 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Urostlý univerzální zadák je odchovancem Prostějova, kde se narodil 4. září 1990. Juniorská kariéra jej však zavedla do nedalekého Přerova a také do Opavy, kde poprvé vyzkoušel v osmnácti letech dospělý hokej.

Za tamní celek hrál kromě 2. ligy také juniorskou nejvyšší soutěž, a to až do svého přestupu do Liberce ve 21 letech. Mezitím si však v sezoně 2009/10 odbyl svůj extraligový debut v dresu Vítkovic.

Po příchodu na sever Čech si musel své místo v áčku Bílých Tygrů tvrdě vybojovat. K tomu byl ihned odeslán do Benátek nad Jizerou a ve svém prvním ročníku v Liberci naskočil jen do tří extraligových duelů. Ani v sezoně 2012/13 se ještě nedokázal naplno prosadit do extraligy, ve které však odehrál už 13 klání. Jinak stejně jako rok předtím nastupoval především za středočeské Benátky. V ročníku 2013/14 ale přišel velký zvrat.

Nejenže se rychle stal klíčovým bekem Tygrů, ale také skvělými výkony oslovil reprezentačního kouče Vladimíra Růžičku. I v národním týmu pokračoval ve výborné hře, a tak byl po posledním turnaji Euro Hockey Tour dokonce nominován i na MS v běloruském Minsku.

Na světovém šampionátu sice neměl úlohu klíčového beka jako doma v Liberci, i tak však odehrál deset zápasů a patřil mezi stabilní pilíře defenzivy. Mimo jiné se zapříčinil o jeden velmi neobvyklý statistický údaj - svůj první gól v národním dresu obstarat dříve, než v extralize.

Členem reprezentačních srazů byl i v ročníku 2014/15, stejně jako jednou z hlavních defenzivních opor týmu. Pro zranění sice nějaký čas týmu na konci sezony chyběl, což ho možná připravilo i o šanci zamířit na další mistrovství světa, i tak si ale připsal celkem 45 startů a přidal také své první extraligové branky.

Také v mistrovské sezoně patřil mezi obranné pilíře Bílých Tygrů a zejména v play-off se potkal s velmi dobrou formou. I díky němu tak nakonec Liberec dokráčel k historicky prvnímu extraligovému titulu. V pomistrovském ročníku se navíc opět probojoval do reprezentace, kde přidal svůj druhý gól, a skvělými výkony pomohl našemu týmu k vítězství v základní části a k postupu do finále.

Přezdívka: Vitas

Kdy a kde s hokejem začínal: v sedmi letech v Prostějově

Největší hokejový úspěch: titul

Kdo nejvíce pomohl v kariéře: každý, nejvíc táta

Oblíbený klub NHL: Chicago Blackhawks

Oblíbená písnička: Hana Zagorová - Černý páv

Rodina/kariéra: rodina

Hotel/stan: stan

Pivo/víno: pivo

Film/kniha: film

Největší zlozvyk: žvýkací tabák

Oblíbený spoluhráč: Jan Výtisk

Pán prstenů/Star Wars: Pán prstenů

Prsa/zadek: zadek

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Odehrané v 17:00 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec