Karta hráče

Petr Kica
útočník
Narozen10. 3. 1986
Výška178 cm
Váha84 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Odchovanec vimperského hokeje ještě v žákovském věku přešel do IHC Písek a hned se v mládežnických kategoriích zařadil mezi opory. Když v ročníku 2004/05 exceloval v juniorském týmu jihočeského klubu, dostal pozvánku i do tehdy ještě prvoligového áčka Písku. Jako devatenáctiletý "zajíc" tam odehrál v základní části celkem čtrnáct zápasů a naskočil také do baráže, kde bojoval o setrvání Píseckých ve druhé nejvyšší soutěž. Baráž skončila pro celek od Otavy neúspěšně a Jihočeši tak sestoupili do druhé ligy.

Nadcházející ročník nenačal Kica v Písku, nýbrž v Plzni. Trenér extraligové plzeňské juniorky Jindřich Setikovský totiž ukončil své písecké působení a s sebou do města piva si vzal také nadějného mladíka Petra Kicu. Rychlý forvard si dokonce svými výkony v juniorce vysloužil i nominaci do seniorského týmu a ve dvou případech dokonce oblékl extraligový dres plzeňského Lasselsbergeru. V závěru sezóny se pak vrátil do mateřského Písku, aby žlutomodrým pomáhal k návratu do první ligy. Leč neúspěšně.

Následující dvě sezóny sympatický forvard strávil výhradně v Písku a jak sám říká, jen hokej ho živit nemohl. Musel si tedy najít civilní zaměstnání. Zde mu pomohl jeho písecký spoluhráč Michal Pinkas a společně vedle hokeje pracovali ve firmě někdejšího obránce Písku či extraligových Karlových Varů Romana Žáka. Před sezónou 2008/09 přišla Petru Kicovi nabídka angažmá v prvoligovém Berouně, nad níž nový tygr dlouho neváhal. Po čtyřech letech tak nakoukl opět do první ligy. Závěr tohoto ročníku patřil anabázi v Písku. Ani další pokus o postup do první ligy ale Komtermu i s Kicou v sestavě nevyšel.

Před letošním hokejovým ročníkem se Kicovi opět nabízela možnost hrát v Berouně, jenže přišla také nabídka z Benátek nad Jizerou. Po absolvování letní přípravy u řeky Jizery se trenéři středočeského celku rozhodli, že bojovník zůstane. A udělali dobře. Kica totiž patří mezi nejproduktivnější hráče liberecké farmy a ne nadarmo si vysloužil pozvánku do extraligové kabiny Bílých Tygrů. Dres týmu z Podještědí oblékl v devíti případech, ve kterých nahrál na jednu trefu. Další nástupy na extraligový led přidal v play-off, kde ve většině mačích začínal v první lajně. S týmem trenéra Kalouse doputoval až do semifinále, v němž ale Liberečtí nestačili na pozdější mistry z Pardubic.

I další rok se stal Petr součástí tygří farmy a v jejím dresu nasbíral jednadvacet bodů a stal se druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. Při rozsáhlé marodce pak vypomáhal v sedmi utkáních Bílým Tygrům, ale bodově se do statistiky nezapsal.

V sezóně 2011/12 patřil odchovanec píseckého hokeje ke stabilním členům Kalousova kádru. Ve 23. kole na ledě Slavie navíc zaznamenal svůj první gól v extralize. V průběhu roku se stal expertem na sešívané, protože i jeho druhý zásah mířil do slávistické sítě. Petr zářil především v dresu Benátek, v jejichž dresu zaznamenal 15 bodů v 13 zápasech.

Od té doby stále převážně střídá liberecký dres s tím benáteckým a sbírá stále více startů v A-týmu. Svou urputností si jistě v blízké době vydobyde další šance.

Dotazník:

Přezdívka v kabině

Píďa, Kicoš.

Největší úspěch dosavadní kariéry/hokejový zážitek

Play-off 2009/10 v extralize

Sportovní vzor

Martin Straka.

Oblíbené jídlo; česká či zahraniční kuchyně

Steaky, smažák, ovocné knedlíky, lívance od mamči, pirohy - slovenská kuchyně

Oblíbená restaurace

U Reinerů v Písku, Brazilské ambiente

Oblíbený film

Všechny díly Slunce, seno, ...

Oblíbená hudba

České hity 80.-90. let, československý rock

Další oblíbené sporty vedle hokeje

Tenis, fotbal, squash

Oblíbené auto, motorka

VW Touareg, čtyřkolka Journeyman Gladiator x5

Dovolená snů

Maledivy s přítelkyní

Koníčky, záliby

Rybaření a motorismus


Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner