Karta hráče

Tomáš Bulík
útočník
Narozen27. 8. 1985
Výška179 cm
Váha86 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Prešovský rodák začal svojí seniorskou kariéru rozvíjet ve slovenském druholigovém Trebišově. Tady si ho vyhlédly Košice a tehdy osmnáctiletý centr si tak vyzkoušel i nejvyšší slovenskou soutěž. Z východu Slovenska se Tomáš Bulík po třech sezónách stěhuje do Martina. V dalších letech střídá slovenské extraligové kluby – Žilinu, Liptovský Mikuláš, nebo Bánsků Bystrici.

V tomto klubu na sebe Tomáš Bulík výrazně upozornil. Dvě sezóny (2008/2009 a 2009/2010) tvořil sehranou dvojičku se zkušeným slovenským útočníkem Jánem Pardavým a za své výkony si vysloužil pozvánku do slovenské reprezentace. Po absolvovaní šampionátu v Německu v roce 2010 (nastoupil k 6 utkáním) zkusil Tomáš Bulík štěstí v KHL, ovšem angažmá v Chanty-Mansijsku se nevydařilo a tak tehdy pětadvacetiletý centr zamířil do bratislavského Slovanu. Se slovenským velkoklubem v minulé sezóně získal ligový titul, když patřil k nejproduktivnějším hráčům týmu, jak v základní časti, tak v play-off.

Před začátkem letošní sezóny se šikovný technik překvapivě nevešel do kádru bratislavského Slovanu, který výrazně posílil před premiérovou sezónou v KHL. Tomáš Bulík se tedy upsal Dukle Trenčín, odkud ale už na podzim přestoupil nejprve do Žiliny a nakonec zakotvil znovu v Košicích. Celkem nastoupil Tomáš Bulík ve slovenské nejvyšší soutěži k 421 zápasům, ve kterých zaznamenal 223 kanadských bodů za 94 gólů a 129 asistencí.

Po příchodu k Bílým Tygrům se slovenský útočník ukázal jako klíčová posila v sezóně 2012/13. I přes jeho přínos se však libereckému týmu nepodařilo odlepit ode dna tabulky. V základní části Tomáš Bulík odehrál od svého lednového příchodu 11 utkání, v nichž zaznamenal šest gólů a tři nahrávky. V následném play-out přidal další dvě branky. Při účasti podještědského týmu v barážové skupině šikovný centr pomohl k záchraně extraligy v Liberci šesti body.

Od té doby je Bulík stabilním členem sestavy, známý je především díky své pracovitosti na ledě. Dokáže připravit spoustu šancí svým spoluhráčům, navíc i sám přidal několik branek a prokazuje se jako hodnotný útočník.

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner