Novoroční neprůstřelnost pokračuje! U20 v souboji o druhé místo přehrála Boleslav

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec – V juniorském derby bylo o co hrát. Tradičně pikantní zápas byl přímým soubojem o druhé místo extraligové tabulky! A Bílí Tygři ho zvládli na výbornou. Ve městě automobilů zvítězili 5:0, v roce 2022 udrželi čisté konto i potřetí. 31 zákroků si tentokrát připsal Štěpán Vopravil.

30. kolo, úterý 11. ledna 2022
(0:2, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 17. Měchura (Zajíček), 19. Nezbeda, 39. Měchura (Nezbeda, Gajda), 45. Jansa (Starý, Leden), 54. Zajíček (Nezbeda). Rozhodčí: Úlehla, Jechoutek – Špůr, Horažďovský. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 31:39. Průběh utkání: 0:5.

BK Mladá Boleslav

tuchlík (Krinwald) – Němec, Vacík "A", Křepelka, Hrouda, Vochvest, Jasečko, Vlasák A. – Simon "A", Závora "C", Polák, Brouček, Půček, Vlasák M., Hruška, Václavík, Hašlar, Plíšek

Vopravil (Krátký) – Kollert, Starý, Kovář, Hladík, Patzelt, Dvořák "A" – Leden, Nezbeda "C", Cikhart, Jansa, Pavlík, Kříž, Měchura "A", Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda

Autorem první branky duelu se stal Adam Měchura, který se po přesné nahrávce od Zajíčka trefil do prázdné sítě. Druhý gól si připsal Lukáš Nezbeda, který po nepovedené rozehrávce domácích vyjel sám před brankáře a vystřelil přesně mezi betony.

Druhá dvacetiminutovka nabídla pouze jeden gólový moment. Po faulu na Filipa Jansu bylo odpískáno trestné střílení, to se ale Liberci bohužel nepodařilo využít. Nezbedovu střelu po několika dorážkách konečně doklepl do branky Adam Měchura. Stav utkání byl po dvou třetinách 3:0.

V třetí třetině se také prosadil pouze Liberec. Střelu Starého od modré čáry tečoval Filip Jansa z mezikruží a poslal tak kotouč přesně mezi tři tyče. Nezbeda po skvělé práci za bránou získal puk a ten poslal na Jakuba Zajíčka, který stál připravený mezi kruhy a nekompromisně prostřelil domácího gólmana. V závěru ještě spoluhráči pomohli Štěpánu Vopravilovi k nule, naši hokejisté se tedy domů mohou vracet s maximální spokojeností.

Richard Lobo
„Těžké utkání. Čekali jsme, že to tak bude a přistoupili jsme k tomu zodpovědně. Když jsme hořeli, podržel nás gólman i branková konstrukce. Proměnili jsme své šance a jsme rádi, že jsme tady dokázali vyhrát.“

Petr Haken
„Dnes to pro nás byla příprava na hokejovou maturitu, protože na ni ještě nejsme všichni připravení. Musím uznat, že Liberec byl v dnešním zápase jednoznačně lepší, ačkoliv naši hráči se na to nevykašlali a snaha byla obrovská, ale nepodařilo se nám dát branku. Zápas rozhodla první třetina, kde jsme dvakrát chybovali a byli za to potrestáni. Liberec potom hrál dobře i dozadu a zaslouženě vyhrál.“

30. kolo, úterý 11. ledna 2022
(0:2, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky

BK Mladá Boleslav