Sedmigólové představení v Praze a první nadstavbové vítězství pro U17!

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec – Ve druhém zápase tohoto kalendářního roku zapsala U17 na své konto první vítězství v nadstavbové části a hned se jednalo o úspěch ve velkém stylu. Na ledě pražské Sparty zvítězili dorostenci vysoko 7:0, góly obstaralo sedm různých střelců a gólman libereckých hokejistů Vojtěch Hambálek navíc zaznamenal čisté konto. V utkání hrál ve velké pohodě také Damian Hrabčák, který zaznamenal pět bodů za gól a čtyři asistence. Naprosto devastující pro Spartu byla úspěšnost Tygrů v přesilových hrách, ve kterých severočeši vstřelili hned čtyři góly z šesti plnohodnotných příležitostí!

nadst. 6, sobota 08. ledna 2022
0:7
(0:1, 0:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Ehrenberger (Král), 23. Várady (Hrabčák, Vološín), 31. Jakubec (Janata, Dvořák), 36. Hájek (Hrabčák), 39. Dvořák (Hrabčák, Kučera), 48. Vološín (Hrabčák, Kučera), 51. Hrabčák (Dvořák). Rozhodčí: Ovsík – Bernard, Kučera. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 34. Střely na branku: 22:44. Průběh utkání: 0:7.

HC Sparta Praha

Kogler (41. Tvrzník) – Vrabec, Marton, Šeba, Bartoň (C), Byakov, Janský – Odehnal, Potoma, Jakab, Žemlička, Novák, Skuratov, Poláček, Křišťan, Brož, Žmola (A).

Hambálek (Petříček) – Ehrenberger, Várady, Jakubec, Král, Průšek, Macháček, Dvořák – Maxin, Kučera, Hrabčák, Fiala (A), Hois (A), Vološín, Špilka, Jansa, Janata (C), Hájek.

První dvacetiminutovka nabídla pouze jeden gól, který padl za záda domácího brankáře. Vstřelení branky předcházel faul obránce Sparty Byakova. V následující přesilové hře byli Liberečtí nekompromisní a po přihrávce Adama Krále prostřelil gólmana domácího celku Jakub Ehrenberger - 0:1. Tygří dorostenci poté dostali ještě jednu početní výhodu při vyloučení sparťana Janského, skóre však zůstalo po zbytek třetiny neměnné.

Prostřední část byla plně v režii hostujícího týmu, který razantně zvýšil svůj náskok. Jako první otevřel střelecký účet Tygrů ve třiadvacáté minutě obránce Daniel Várady, který s přispěním Damiana Hrabčáka a Tadeáše Vološína propálil gólmana Koglera - 0:2. Zhruba v polovině duelu se domácí provinili již potřetí a útočník Potoma vyfasoval dvě minuty. Šelmy touto šancí nepohrdly a hbitě přesilovku v jedenatřicáté minutě využily. Na střelecký list se zapsal další obránce Matouš Jakubec po asistencích Radka Janaty a Jakuba Dvořáka - 0:3.

Dorost poté úspěšně přečkal více než minutové oslabení tří proti pěti, záhy po jeho skončení navíc opět navýšil svůj náskok. V šestatřicáté minutě totiž kapituloval gólman domácích již počtvrté, když se prosadil Matěj Hájek po nahrávce Damiana Hrabčáka - 0:4. V osmatřicáté minutě dostali sparťané další početní výhodu při vyloučení Daniela Váradyho, dočkali se ovšem pouze další inkasované branky. Ve vlastním oslabení se dokázal po asistencích Damiana Hrabčáka a Tomáše Kučery prosadit Jakub Dvořák - 0:5.

Ve třetí třetině pokračovala krasojízda libereckého dorostu a sparťané opět tvrdě dopláceli na svou nedisciplinovanost. Dalším střelcem na straně hostů se stal v osmačtyřicáté minutě Tadeáš Vološín, který propálil střídajícího gólmana domácích Tvrzníka. Po asistencích Damiana Hrabčáka a Tomáše Kučery využil liberecký útočník již třetí přesilovou hru v zápase z pěti - 0:6.

Tygři však ani s vědomím mohutného náskoku svůj gólový stroj nezastavili. Na trestnou lavici usedl v jedenapadesáté minutě za zásah do oblasti hlavy a krku sparťan Odehnal a než se zde stihl rozkoukat, tak ji opustil. Další početní výhodu totiž využil Damian Hrabčák po přihrávce Jakuba Dvořáka - 0:7. Ve zbytku utkání již další gól nepadl a dorostenci tak odjíždějí z Prahy po výhře ve velkém stylu se zaslouženými třemi body.

Milan Plodek
„Dnes jsme se daleko více tlačili do brány a chodili před brankáře soupeře než v minulých zápasech. Proto jsme dali tolik gólů.“