Drama se šťastným koncem! Dorostenci vyhráli na ledě Boleslavi v prodloužení

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec – Ráz utkání určily především přesilové hry, ve kterých vstřelili dorostenci hned tři ze svých pěti branek. Po většinu utkání měli Tygři zápas ve své moci, poslední třetina se však víceméně celá hrála za nerozhodnutého stavu a šance byly na obou stranách. V prodloužení se po znamenité akci prosadil Vojtěch Hois a U17 odjíždí z Boleslavi s důležitým dvoubodovým ziskem.

nadst. 8, sobota 15. ledna 2022
4:5p
(1:3, 2:1, 1:0 - 4:5)

Branky a nahrávky: 3. Hradec, 23. Moyseyev (Vítek, Lisler), 29. Vítek (Hradec), 41. Šilhavý (Vítek) – 5. Špilka (Janata, Hois), 8. Ehrenberger (Hájek), 10. Hrabčák (Fiala), 27. Průšek (Jansa), 62. Hois (Janata). Rozhodčí: Šmika – Kotek, Horažďovský. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5.

BK Mladá Boleslav

Vystrčil (10. Forst) – Skok, Hlinský "A", Halman, Šilhavý, Kubíček, Průšek J. – Šachl, Dobner, Hasman, Hradec "C", Kristek, Steklý, Moyseyev, Vítek "A", Šindelář, Lisler

Hambálek (Macourek) – Ehrenberger, Várady, Jakubec, Král, Průšek P., Macháček, Ficenc – Kučera, Hrabčák, Fiala "A", Hois "A", Vološín, Špilka, Jansa, Janata "C", Prokůpek, Hájek

Jako první otevřel gólový účet utkání ve 3. minutě domácí forvard Vojtěch Hradec. Střelou na vyrážečku překonal z levého kruhu gólmana Tygrů - 1:0. Zanedlouho poté se ale Boleslav provinila proti pravidlům. Z levého kruhu střílel v přesilovce Janata a z následné dorážky srovnal skóre Vasyl Špilka - 1:1. Bruslaři však o necelé tři minuty později znovu faulovali. Tygří dorostenci prohřešek opět ztrestali a s přispěním štěstí skončilo nahození Jakuba Ehrenbergera za brankovou čarou - 1:2. Před polovinou periody dostali Liberečtí další početní výhodu. Ihned po buly střílel Fiala, gólman Boleslavi puk vyrazil do vzduchu a Damian Hrabčák úspěšně dorazil - 1:3. Zároveň tak donutil brankáře Bruslařů ke střídání.

Ve 23. minutě využil první přesilovou hru také domácí celek. Před branku si najel z levé strany Nikita Moyseyev, dostal přihrávku od Vítka a prostrčil puk mezi betony Hambálka - 2:3. Tygři však zanedlouho opět odskočili na rozdíl dvou branek. Jansa vyhrál stíhací závod s domácím bekem, nahodil kotouč na gólmana Forsta a následně úspěšně dorazil Pavel Průšek - 2:4. Bruslaři se poté v 29. minutě opět přiblížili na dostřel jediné branky. Domácí útočník Hradec poslal v pádu puk před branku, kde nezaváhal Jakub Vítek - 3:4.

Hned v úvodu poslední dvacetiminutovky Boleslavští zásluhou Rostislava Šilhavého srovnali. Ten pálil od modré a do jeho střely se nechtěně vložil jeden z libereckých hokejistů - 4:4. Zbytek periody se nesl v duchu hodně šancí na obou stranách. Jak domácí brankář Forst, tak hostující gólman Hambálek, měli plné ruce práce, ale svůj tým podrželi. Ke změně skóre v základní hrací době již nedošlo a duel zamířil do prodloužení.

Už ve druhé minutě prodloužení bylo zásluhou Vojtěcha Hoise dobojováno. Libereckého útočníka vyslal na zteč kapitán Janata, Hois si prohodil kotouč skrz nohy, zbavil se beka a po dobře provedené kličce zasunul puk za záda brankáře Bruslařů - 4:5 po prodloužení.

„Z pohledu hry i výsledku se to hodnotí dobře. Soupeř byl silný a zápasy s ním jsou vždy kvalitní. Dali jsme hezké góly a využili přesilovky, což je pozitivní. Od druhé třetiny domácí přidali, zvýšili tempo a měli jsme chvílemi problémy. Dobrý zápas a pro nás super příprava na play-off.“

Václav Pletka
„Bojovný výkon z naší strany, jsme za bod rádi, protože Liberec hrál dobře. Po našich individuálních chybách se Liberec dostal do přesilovek, kde dal góly. V prodloužení při rozhodujícím gólu jsme tu situaci špatně vyřešili. Klukům však patří dík za to, že se za stavu 1:3 nevzdali a bojovností se vrátili do zápasu. Chyběli nám někteří hráči, ale na to se nemůžeme vymlouvat.“