U17 proti Slavii bojovala až do konce, bodově však vyšla naprázdno

Date of publication Author Jan Kordík

Praha/Liberec - Pražané vedli ještě dvě minuty před koncem prostřední části 3:0. Následné slepené góly Fialy a Špilky ještě před přestávkou dostaly Bílé Tygry na dostřel a vypadalo to, že se Severočeši vrátí do zápasu. Sešívaní si ale ve třetí třetině dvěma trefami domácí výhru pohlídali a liberečtí hokejisté tak odjíždí z Edenu bez bodů.

nadst. 10, sobota 22. ledna 2022
5:2
(1:0, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 18. Krejčí (Skalský), 23. Chludil (Nemes, Tomas), 25. Němeček (Kubánek), 43. Švec (Kříženecký, Chludil.), 59. Němeček (Ciolek) – 39. Fiala (Janata, Várady), 40. Špilka (Hrabčák, Jansa). Rozhodčí: Trnka - Bernard, Kučera. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 53. Střely na branku: 44:31. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.

HC Slavia Praha

Vavřena (Vedral) – Kříženecký, Málek (A), Hubinka, Švec, Kubánek, Ciolek – Nemes, Havlíček, Krejčí, Tichý, Chludil, Filip, Skalský, Tomas (A), Němeček, Vosmík (C)

Petříček (Macourek) – Várady, Král, Průšek, Macháček, Ficenec – Zenker, Kučera, Hrabčák, Fiala (A), Hois (A), Vološín, Špilka, Jansa, Janata (C), Prokůpek, Hájek

V první třetině byla Slavia aktivnějším týmem a jejich snaha také vyústila v jediný gól této části. V 18. minutě se po pasu zpoza branky nejlépe zorientoval pražský útočník Matěj Krejčí a překonal gólmana Petříčka - 1:0. Za Tygry byl blízko vstřelení gólu Vojtěch Hois, z bezprostřední blízkosti však trefil pouze brankáře domácích.

Slávisté odskočili zanedlouho po začátku druhé dvacetiminutovky již na rozdíl dvou branek. Danny Chludil využil přečíslení dva na jednoho a po přesné nahrávce od Mártona Nemese vyslal přesný projektil – 2:0. Za necelé dvě minuty poté navíc přidal další branku Patrik Němeček a v samostatném úniku úspěšně vymetl horní růžek - 3:0. Snížení ze strany libereckých hokejistů přišlo v 39. minutě z hole Samuela Fialy. Ten odčaroval neprůstřelnost brankáře domácích přesnou ranou - 3:1. V mezikruží byl navíc zanedlouho neomylný Vasyl Špilka, jenž úspěšně zavěsil pod břevno a vrátil Tygry do hry - 3:2.

Sešívaným vrátil dvougólové vedení individuálním sólem Martin Švec se zakončením na vyrážečku - 4:2. O vyrovnání se liberečtí bruslaři snažili až do poslední chvíle. Ani šance Špilky či Váradyho však neskončily brankou. V 59. minutě pečetil výhru Slavie Patrik Němeček svým druhým gólem v utkání - 5:2.

„Slavia si šla od začátku utkání pro výhru. My jsme jí to bohužel naším výkonem usnadnili.“