Skvěle! Třígólová třetí třetina rozhodla o výhře U20 proti Spartě

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Náš juniorský výběr se ujal vedení hned ve 3. minutě, odpověď ze strany Sparty ale přišla poměrně záhy. Pražané následně dokázali ve druhé části otočit vývoj klání ve svůj prospěch a ještě do 55. minuty to vypadalo, že bude mít pro ně duel šťastný konec. Tři branky Tygrů ve třetí třetině ale zajistily obrat a setrvání tří bodů pod Ještědem!

24. kolo, pondělí 21. listopadu 2022
4:2
(1:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Fiala (Przybyla, Patzelt), 55. Jenčovský (Patzelt), 57. Pérez (Plos, Jenčovský), 59. Kříž (Pérez) – 8. Theimer (Šindelek, Vitouch), 35. Vitouch (Theimer, Červenka). Rozhodčí: Jechoutek, Glanc – Horažďovský, Pěkný. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 37:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

D. Král (Krátký) – Meisel, Jakubec, Macháček, Hladík (A), Koštoval, A. Král, Patzelt – Plos, Kříž, Jenčovský (C), J. Pérez (A), Hois, Janata, Špilka, Przybyla, Bačkovský, Brouček, Fiala, Gajda.

Volevecký (Lokajíček) – Tůma, Böhm, Šindelek, Červenka (C), Bartoň, Pavlák – Stepanchuk, Hrabík, Hamršmíd, Novák, Vitouch, Senčák, Vašíček, Fábry, Bareš (A), Theimer, Mácha, Žmola.

Poprvé společně v jednom soutěžním utkání v tygřím týmu nastoupili sourozenci Královi Adam a Daniel a oba se později mohli těšit z vítězství. Jak jeden, tak druhý byli v souboji se Spartou rozhodně vidět.

V úvodním dějství to nicméně trvalo něco méně přes dvě minuty a Tygři se již mohli radovat z vedení. Samuel Fiala si nabruslil od pravého mantinelu do kruhu a chtěl nahrávat na svého kolegu na protější straně, puk ale skončil s přispěním Voleveckého v síti sparťanů - 1:0. Zhruba pět minut poté ale bylo srovnáno, to když vyslal v početní výhodě nechytatelnou bombu z levého kruhu Oto Theimer - 1:1.

Druhá perioda se nesla převážně v režii hostů, kteří se dostávali do většího počtu šancí a liberečtí hráči museli být pozorní. Aktivita Sparty ale byla odměněna až ve 35. minutě, kdy se prosadil povedenou akcí Michal Vitouch, jenž následně zasunul mezi betony domácího brankáře - 1:2.

Do třetí třetiny vbruslili domácí značně odhodlaní zápas otočit opět na svou stranu. Ve 47. minutě to dokonale ilustroval Daniel Král, jenž vytasil skvělý zákrok lapačkou proti Andreji Fábrymu, kterému sebral jasný gól! V 55. minutě dokázaly šelmy přece jen srovnat, to když Mikuláš Jenčovský přebruslil téměř celé kluziště a následně zavěsil do horní části sparťanské klece - 2:2.

Nedlouho poté dostali Tygři k dispozici přesilovku, kterou využil Jaromír Pérez beze zbytku. Rodák z Barcelony se nejlépe zorientoval před hostující brankou a dorážkou překlopil skóre opět ve prospěch svého týmu - 3:2. Výhru a obrat domácích ve třetí části poté pečetil trefou prázdného zařízení Filip Kříž - 4:2.

Richard Lobo
„Odehráli jsme opačný zápas než naposledy proti Plzni. Tentokrát jsme my byli tím, kdo otáčel utkání těsně před koncem a jsme hrozně rádi, že jsme to zvládli. Myslím si, že ve třetí třetině jsme ukázali sílu týmu a že na to máme, musíme jenom chtít. Když ten tým chce, tak je silný a můžeme porážet kohokoliv. Samozřejmě že když nebudeme chtít, tak můžeme taky s kýmkoliv prohrávat. Jsme rádi, že jsme to zvládli, máme to teď trochu od mantinelu k mantinelu. Nejdřív 4 výhry, pak 3 prohry, teď zase výhra. Je to takové zprava doleva, takže doufám, že proti Spartě jsme se trochu nastartovali, bodová šňůra se nám protáhne a budeme v našich výkonech stabilnější.“