Junioři se rvali o vyrovnání v Pardubicích neúspěšně, s Dynamem padli 3:6

Date of publication Author Jan Kordík

Pardubice/Liberec - První třetina skončila po oba celky nerozhodně stavem 1:1, v dalším průběhu utkání ale tahali svěřenci Richarda Loba za kratší konec provazu. Ve třetí třetině se šelmy hnaly za vyrovnáním a dokázaly se hned dvakrát dostřelit na rozdíl jediné branky. Pardubičtí si ale závěr duelu pohlídali a vyhráli poměrem 6:3.

25. kolo, pátek 25. listopadu 2022
6:3
(1:1, 2:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 15. Herčík (Koudelka, Pavlata), 22. Fiala (Novotný), 23. Štetka, 50. Herčík (Pavlata, Tomas), 53. Tvrdík (Rájek, Tomas), 58. Pavlata – 17. Kříž (Hladík), 48. Pérez (Kříž, Bačkovský), 50. Fiala (Patzelt). Rozhodčí: Ondráček, Mejzlík – Polák, Jiruška. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3.

HC Dynamo Pardubice

Matěcha (Borovička) – Vachun, Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka – Pavlata, Helikar, Jaša, Tomas, Herčík, Kubíček, A. Fiala, Burda, Novotný, Sydorenko, Kalužík, Štetka, Gromadzki.

Petříček (Krátký) – Patzelt, Duschka, Rybář, Hladík, Meisel, Culek – Bačkovský, S. Fiala, J. Pérez, Kříž, Janata, Hois, Przybyla, Plos, Brouček, Jenčovský.

První gólový úder viděli diváci v pardubické aréně v 15. minutě z hole Daniela Herčíka, jemuž nahrával k pravé tyči v přesilovce Jakub Koudelka - 1:0. Liberecká reakce byla velmi hbitá, jelikož ani ne za dvě minuty dorážel úspěšně střelu Jakuba Hladíka za záda domácího brankáře Filip Kříž - 1:1.

Dynamo si ale vzalo své vedení nedlouho po startu prostřední části zpátky zásluhou Adama Fialy - 2:1. Do individuální šance se o několik chvil poté navíc dostal Pavol Štetka a jejím využitím zařídil svému mužstvu dvoubrankové vedení - 3:1. Daleko od vsítění kontaktního gólu nebyl v polovině utkání Václav Rybář, který zakončoval mezi betony pardubického brankáře, ten si však s jeho pokusem poradil.

Ve 48. minutě se Libereckým přece jen podařilo dotáhnout na jednobrankový rozdíl, kdy vyjeli ihned po šanci Pardubic do kontru a skóre snížil Jaromír Pérez - 3:2. Domácí se ale tímto počinem nenechali rozhodit a v 50. minutě měli svůj náskok zpátky. Opět se dokázal prosadit Daniel Herčík, před kterým se v početní výhodě otevřela odkrytá tygří klec - 4:2.

Severočeši ale nesložili zbraně a za několik momentů se opět radovali z trefy, jejímž autorem byl Samuel Fiala jenž pálil nad beton - 4:3. V 53. minutě ale Pardubičtí opět odskočili na dva góly, tentokrát se trefil Vojtěch Tvrdík - 5:3. Vítězství domácích poté potvrdil trefením prázdného libereckého zařízení Dominik Pavlata - 6:3.

Richard Lobo
„Hodnotí se mi to velice těžko. Vstup do zápasu by relativně slušný, ale poté jsme trochu polevili a dostali dva góly na začátku druhé třetiny. Něco jsme si o tom řekli, avšak nemělo to žádný účinek. Soupeř nám poté odskakoval o dva góly, a pak jsme teprve začali zase hrát. Začínáme hrát ale až když prohráváme, a to je prostě pozdě.“

Martin Koudelka
„Konečně jsme po mém nástupu vyhráli za plný počet bodů, což jsme strašně potřebovali. Je dobré, že se nám to podařilo proti silnému týmu, kterým Liberec je. Nějakým způsobem jsme se snažili kluky připravit v hlavách, což bylo to hlavní. Pohybujeme se dole, takže potřebujeme mít dobře nastavené hlavy. To se nám dnes skoro šedesát minut dařilo, ale taky jsme tam měli nějaké výpadky, které k tomu asi patří. Každý si plnil svoje věci a bylo opravdu vidět, že všechny góly byly dobře vymyšlené a nebylo to o náhodě.“