Dorost dokonal skvělý obrat proti Třinci v samostatných nájezdech

Třinec/Liberec - Liberecký dorost v prvním zápase druhé části sezony zavítal na led silného Třince. Utkání nabídlo strhující podívanou plnou několika obratů, Tygři dvakrát prohrávali o dva góly, pokaždé ale dokázali vyrovnat a při závěrečné powerplay poslali duel do prodloužení. Rozhodnout nakonec musely až samostatné nájezdy, v nichž bonusový bod šelmám vystřelil Imrich Maxin.

nadst. 1, pátek 25. listopadu 2022
5:6sn
(2:0, 2:3, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Barna (Hebar, Granečný), 19. Mikula (Pohludka, Sajdok), 33. Urbánek (Švačara), 39. Švančara (Barna, Holub), 46. Weiss (Byrtus, Ostřížek) – 32. Macháček (Průšek), 34. Rozsíval (Kučera, Průšek), 35. Pekař (Průšek, Macháček), 56. Špilka (Macháček), 59. Špilka (Macháček, Pekař), rozh. náj. Maxin. Rozhodčí: Rapák – Bezděk, Šobáň. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Střely na branku: 26:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 5:3, 5:5.

HC Oceláři Třinec

Heczko (Skácel) – Byrtus, Mrtka, Čmiel, Dravecký, Solowski, Holub (A) – Urbánek, Pohludka (C), Blaha (A),, Hebar, Švančara, Mikula, Weiss, Barna, Granečný, Ostřížek, Sajdokt

Macourek (Bagoš) – Pilíšek, Průšek (A), Seidl, Ehrenberger, Hrouda, Macháček, Jarabko, Stromský, Král – Špilka, Šťastka, Kratochvíl, Maxin, Kučera, Pekař, Rozsíval, Prokůpek

Do zápasu vstoupili lépe Oceláři, kteří se už v šesté minutě dostali do vedení. Po buly se kotouč dostal k Dannymu Barnovi, jenž se z mezikruží nemýlil. V závěru třetiny to už bylo o dva góly, když Šimon Pohludka hezkou přihrávkou našel skórujícího Marcela Mikulu.

V druhé třetině se poprvé prosadili i Tygři. V přesilovce 5 na 3 se o to po nahrávce Pavla Průška zasloužil Marek Macháček. Vzápětí to ovšem bylo znovu o dvě branky. Početní výhodu dostali k dispozici také Oceláři a ani oni jí nepohrdli, když na konci rychlé akce stál Štěpán Urbánek.

Libereckým se ale následně během pouhých deseti sekund podařilo vyrovnat. Nejdříve znovu snížil David Rozsíval a hned po něm se prosadil Daniel Pekař. Ani tento stav však nevydržel dlouho. V další přesilovce se kotouč dostal k Robinu Švančarovi, jenž z vrcholku kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Po trochu bláznivé druhé periodě tak domácí vedli 4:3.

V úvodu třetí třetiny navíc Třinečtí svůj náskok navýšili, když Ferdinanda Macourka střelou mezi betony překonal Matěj Weiss. Jenže i tentokrát Liberečtí dokázali nalézt odpověď. Marek Macháček vyslal do samostatného úniku Vasyla Špilku, který se tváří v tvář Denisu Heczkovi nemýlil. Stejný hráč poté skóroval i při závěrečné powerplay a poslal tak zápas do prodloužení!

V něm branka nepadla, rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. Jediným úspěšným střelcem byl liberecký Imrich Maxin, jenž tak Tygrům vystřelil bonusový bod!

„Musím hráče pochválit. Byl to perfektní zápas z obou stran, hrál se rychlý hokej, padlo spoustu gólů. Kluci hráli výborně, smekám.“