Dorost ovládl stíhací závod s Porubou, soupeře udolal 5:4

Date of publication Author Jan Kordík

Ostrava/Liberec - Svěřenci Milana Plodka mají za sebou povedený venkovní trip se ziskem pěti bodů z šesti možných. Po zdolání Ocelářů v nájezdech poměrem 6:5 si tentokrát poradili i se soupeřem z Ostravy-Poruby! Domácí se sice po celý zápas snažili o srovnání gólového kroku, Tygři však byli vždy minimálně o branku napřed. Při výhře 5:4 se poté blýskl forvard Vasyl Špilka, jenž dvakrát přesně střílel a dvakrát asistoval.

nadst. 2, sobota 26. listopadu 2022
4:5
(1:3, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Zachariasz (Dragon), 24. Skorochod (Sobol), 29. Jevtěchov (Skorochod, Koida), 53. Hansel (Pavlíček, Sobol) – 3. Špilka (Kučera), 14. Špilka (Pekař, Rozsíval), 16. Průšek (Pekař, Špilka), 26. Pekař (Průšek, Špilka), 46. Prokůpek (Kučera, Jarabko). Rozhodčí: Pavel – Rychlý, Návrat. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 17:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5.

HC RT Torax Poruba

Turoň (Sobol) – Jeřábek (A), Bodnar, Stasjuk, Veselý, Pavlíček, Dragon – Indrst, Hansel (A), Skorochod, Jevtěchov, Koida, Zachariasz, Vehovský, Sobol (C), Hlaváč.

Bogač (Macourek) – Pilíšek, Průšek (A), Ehrenberger, Seidl, Hrouda, Macháček (C), Jarabko, Stromský, Král – Prokůpek, Kratochvíl, Rozsíval, Kučera, Šťástka, Špilka (A), Pekař, Maxin.

Bleskový nástup do utkání měli Tygři, kteří šli do vedení zásluhou Vasyla Špilky již po necelých třech minutách hry - 0:1. Porubští nicméně dokázali srovnat, jelikož se v 13. minutě trefil Olaf Zachariasz - 1:1. Hned záhy si ale vzaly šelmy jednobrankové vedení zpět, jelikož se trefil v zápase podruhé Vasyl Špilka - 1:2. V 16. minutě poté odskočilo naše mužstvo na rozdíl dvou branek, tentokrát se prosadil obránce Pavel Průšek pár sekund po konci přesilovky - 1:3.

Nedlouho po začátku prostředního dějství šli Liberečtí do čtyř a Poruba této šance využila prostřednictvím trefy Daniila Skorochoda - 2:3. Několik desítek vteřin poté se ale i domácí provinili nedovoleným zákrokem a dvougólové vedení navrátil Tygrům již po čtyřech sekundách početní výhody Daniel Pekař - 2:4. Porubští ale nedopřáli Severočechům z tohoto náskoku dlouhou radost, jelikož vsítil kontaktní gól Oleksii Jevtěchov - 3:4.

Ve 46. minutě se ale musela Poruba opět smířit s dvoubrankovým mankem, když přidal pátou trefu šelem Tomáš Prokůpek - 3:5. Domácí se ještě zmohli na jedno snížení z hole Tomáše Hansela, tím byl však gólový účet klání uzavřen a Tygři jej ovládli poměrem 5:4.

„Tentokrát jsme nebyli tak poctiví dozadu a soupeř trestal. Údernost naší první lajny nás nicméně v obou utkáních dovedla k výhrám. Celý tým zaslouží pochvalu za povedený trip!“