Lukáš Derner

Na vaše otázky jako druhý v této sezoně odpovídal obránce Lukáš Derner. Co vzkazuje fanouškům? „Chtěl bych fanouškům hlavně říct, aby chodili v hojném počtu. Rád bych, kdyby nám zkusili vytvořit co nejlepší atmosféru. Bez nich to nejde. Čím lepší atmosféra bude v aréně, tím více to hráče pohltí a my pak ze sebe dokážeme vyždímat mnohem víc. Každopádně nám držte palce, abychom to dotáhli co nejdál!“

Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 15 odpovědí v této kategorii celkem.

Roman
4.12.2014, 14:29
Lukáši,
co považuješ v kariéře za svůj největší osobní/týmový úspěch?
Roman

Odpověď:
Na vyloženě velký úspěch zatím stále čekám. Rozhodně považuji za skvělý výsledek třetí místo v extralize, pak za úspěch považuji starty v reprezentaci, kde jsem nastoupil celkem třikrát. Nicméně jako asi každý hokejista věřím, že mám ten největší úspěch teprve před sebou.
Milan (Jablonec)
3.12.2014, 18:11
Ahoj Derny,
chtěl bys někdy zkusit hrát i někde v zahraničí? A proč jsi se rozhodl strávit většinu kariéry v Liberci?


Odpověď:
Každý by to někdy chtěl v zahraničí zkusit, zahrát si jiný hokej. Bohužel jsem to štěstí zatím neměl a roky ubíhají. Postupem času samozřejmě to přání někde v koutku duše zůstává, kdyby se naskytla nějaká možnost, asi bych to rád zkusil.
A ke druhé otázce, jsem liberecký odchovanec, navíc jednání s Bílými Tygry probíhala vždy na vysoké úrovni. Jsem tu doma. Nedostal jsem žádnou lepší nabídku, než co vždy mohl nabídnout Liberec. Ten mi vždy ve všem vyhověl, a já si toho velmi vážím.
3.12.2014, 14:47
Ahoj Lukáši,

kdo je tvým nejoblíbenějším spoluhráčem? A kdo naopak tím nejméně oblíbeným protihráčem v celé extralize? Proti jakým soupeřům se ti hraje nejlépe a nejhůř?

Díky
Martin

Odpověď:
Nejoblíbenější spoluhráče nemám. V obraně máme většinou danou dvojici, ale já si rozumím skoro s každým. Ono to tak je, pokud chcete hrát hokej na nejvyšší úrovni, musíte si s každým rozumět – nejen na ledě, ale také mimo něj.
K nejméně oblíbeným protihráčům patřil třeba Petr Sýkora, nebo Martin Bartek. Na něj jsme se vždy museli velmi dobře připravit, byl velmi nepříjemným soupeřem, ale teď už je naštěstí s námi v Liberci (úsměv). Pak jsou tu samozřejmě šikovní rychlí hráči, kteří jsou nepříjemní pro každého, jako Petr Ton.
Že by se mi proti nějakému týmu hrálo vyloženě dobře, to moc ne, spíš se to pro mě liší podle stadionů. Asi nejhorší stadion, ani nevím proč, je pro mě v Pardubicích. Zkrátka se mi tam nikdy nehraje dobře.
Petr (Liberec)
27.11.2014, 15:07
Ahoj Derny, jsem rád, že už můžeš hrát. Jak nepříjemné bylo zranění? Zažil jsi i nějaká horší?

Hodně štěstí ve zbytku sezony!Odpověď:
Musím říct, že to bylo asi nejnepříjemnější zranění, které jsem kdy zažil. Samozřejmě jich bylo dost, ale většinou ty problémy nebyly tak vážné. Tohle pro mě bylo nejhorší, i tím způsobem, jakým se to stalo. Ale je to za mnou a doufám, že zdravíčko vydrží až do konce sezony.
Míša (Frýdlant)
26.11.2014, 22:02
Ahoj,
co říkáš na slovenské posily, Jánka a Branka?

Odpověď:
Jánko je výborný gólman, prošel kus světa, má obrovské zkušenosti, to samé platí i o Brankovi. Oba hráli NHL, KHL, tito dva hráči mají rozhodně týmu co dát. Nejen na ledě, ale také v kabině.
Pepa (jose.87@email.cz - Liberec)
26.11.2014, 14:09
Ahoj Derny,
v Liberci už jsi zažil mnoho, můžeš porovnat, jak silný je momentální tým s těmi jinými dřív? Třeba když tu ještě hráli Méďa a podobně.


Odpověď:
Zažil jsem v Liberci opravdu hodně. Třeba kádr nabitý hvězdama, byli tu Jarda Modrý, Venca Pletka, Valda Jiruš nebo Boris Žabka. Měli jsme vyrovnané čtyři lajny, každá z nich mohla hrát jinde v první formaci. No a my tehdy neprošli ani z předkola. Je to těžké, záleží spíše na konkrétní skladbě těch pětek. Současná parta je podle mě výborná, sešli jsme se jako bojovníci, což je hodně důležité. Podporujeme se mezi sebou, je úplně jedno, kdo je kdo. Kabina je určitě velmi dobrá, snad se nám tedy podaří uhrát nějaký úspěch.
Jaroslav (Turnov)
26.11.2014, 12:04
Ahoj Lukáši,

mám dvě otázky.

1. Co bys dělal, kdybys nehrál hokej?
2. Jakou hudbu posloucháš?

Díky Jarda

Odpověď:
1. Co bych dělal, no, tak to je těžká otázka. Jsem vyučený automechanik, asi bych zůstal u toho, ale nikdy jsem o tom vyloženě nepřemýšlel. Mezi juniory a chlapama jsem měl takové období, kdy jsem měl blízko tomu, že skončím, ale nakonec byl hokej na prvním místě. Jsem rád, že jsem u něj zůstal. A po kariéře, to se teprve uvidí.
2. Rád poslouchám americké country, které jsem si v poslední době hodně oblíbil. Konkrétní skupiny ani říkat nebudu, to by asi nikomu moc neříkalo (úsměv).
Jitka (hochovajitka@seznam.cz - Jablonec nad Nisou)
26.11.2014, 12:03
Ahoj Derny, co říkáš na atmosféru v Liberci ? A jsem ráda že jsi zpátky na ledě, doufám že jednou uděláte titul a a já vám věřím :) jinak moc děkuji za odpovědi :) Ahoj Jitka :)

Odpověď:
Atmosféra v kabině je rozhodně bojovná, nikdo není spokojen s tím, kde jsme. Snažíme se s tím něco dělat, stále se dennodenně bavíme, co udělat líp. Doufám, že co nejdříve výsledky přijdou a my budeme v tabulce mnohem výš.
Jestli jsou tím myšleni fanoušci na stadionu, je pravda, že jsme byli dříve zvyklí na trošku vyšší návštěvy. Plně chápu, že teď lidi na hokej tolik nechodí, nevytváří nám takovou kulisu, jakou bychom si jako hráči přáli. Tři roky hrajeme špatný hokej, takže se nemůžeme příliš divit. Kdyby jich chodilo více, věřím, že by to mělo dopad i na nás, dokázali bychom ze sebe vyždímat ještě víc.
Hana (Hantygrice@seznam.cz - Liberec)
24.11.2014, 17:04Ahoj Luky !

Mám pro tebe několik otázek :

1.Proč jses dal zrovna na hokej ?
2. Zkusil si jiný post než je post obránce ?
3. Jaký máš hokejový vzor ?
4.Tvá oblíbená barva či značka oblečeni ?
5. Dokázal by jsis představit život na vozíku ?

Předem za tvé odpovědi děkuji, jsem moc rádá žě mohu být součástí tak super týmu , který tady je. Diky moc za velmi dobrou urovenˇ chování k vozíčkářům.

Odpověď:
1. K hokeji jsem měl blízko už odmala. Byla tehdy éra, kdy bylo všude hodně hokeje. Jestli si správně pamatuji, tehdy udělala reprezentace nějaký úspěch, jestli bronz... Jako kluci jsme ho pořád mydlili před barákem, chtěl jsem ho zkusit. A jak to chodí, rodiče mě přivedli na hokej, a já už u něj zůstal.
2. Přiznám se, že jsem asi do deváté třídy hrál útočníka. Jenže postupem času nějak chyběly obránci, takže mě najednou dali na beka, a tam hraju dodnes.
3. Vzory jsem míval, třeba Nicklase Lidströma nebo Chrise Cheliose, ale postupem času už na vzory tolik nekoukám. Spíš se snažím od zkušených spoluhráčů pochytit jejich návyky. Když tu byl třeba Méďa nebo někteří další, tak jsem se díval, co dělají. Podobně jako když jsem hrál třeba s Pavlem Trnkou, prostě jsem se snažil co nejvíce okoukat, než abych měl nějaké vyložené vzory.
4. Moje oblíbená značka oblečení je Gongshow, hokejová značka z Ameriky, která se zaměřuje hlavně na sportovní oblečení. A oblíbené barvy jsou modrá a zelená.
5. Na to se mi velmi těžko odpovídá, asi příliš ne.
Tomáš
20.11.2014, 15:20
Dobrý den, mám na vás tři otázky :
1) Jak rozdílní jsou pan Hynek a pan Čada a hlavně v čem ?
2) jste už 100% zdravotně v pořádku ?
3) Kdo je největším lídrem kabiny, když už nehraje Petr Nedvěd ?

A hlavně bych chtěl pogratulovat, že jste zpátky a popřád titul (samozřejmě s Libercem) a hlavně pevné zdraví

Díky Tomáš

Odpověď:
1. Ke koučům se nerad vyjadřuji, to nám hráčům nepřísluší. Každý trenér má svoje praktiky, svoje návyky, jak tým vyhecovat. To koneckonců vidí i sami fanoušci. Trenér Hynek stával za námi a v poklidu komunikoval s hráči, naopak trenér Čada stojí před námi a tým se snaží neustále hecovat. Zkrátka se z každého hráče, i když se mu nedaří, snaží vymáčknout maximum. Ale dále bych to nerad vyloženě rozváděl.
2. Bylo to sice dlouhé, ale teď už bych měl být úplně v pořádku.
3. Největší lídr tu momentálně není, jsme zkrátka jeden tým, bojujeme jeden za druhého. Když se zrovna někomu nedaří, tak to jde zase někomu jinému. Zkrátka se snažíme být v kabině jako jeden člověk. To je pro hokej nejdůležitější.

Další stránky
12>>

Naši partneři

Generální partner
Generální partner