Ján Lašák

Prvním respondentem tradiční ankety Ptejte se byl v sezoně 2014/2015 Ján Lašák. Co vzkazuje fanouškům?

"Všem moc děkuji za podporu. Velmi si vážím toho, že nám fandíte, a věřím, že nám budete držet palce i nadále. Snad nám to půjde i dál alespoň tak, jako doteď. Někdy zkrátka hokej je i o jiných věcech, než jen o sportu, také o štěstí. A to musí přijít také od lidí, kteří nám přejí a ženou nás dopředu. Byli bychom rádi, kdybychom dokázali i s vámi, fanoušky, vytvořit jeden tým, a pak se na naši stranu mohou obrátit i další věci, jako jsou štěstí nebo náhoda."

Jeho odpovědi na dotazy najdete níže.

Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 17 odpovědí v této kategorii celkem.

Lukáš
29.10.2014, 18:57
Ahoj Janko, jak vzpomínáš na působení v Pardubicích a chtěl by ses tam někdy vrátit? :)

Odpověď:
Vzpomínám na ty časy velmi rád, vyhráli jsme titul a měli jsme tam skvělé lidi. Ale jestli bych se chtěl vrátit? Nad tím nepřemýšlím, v Liberci jsem velmi spokojen. Vrátím se tam příští neděli, kdy tam hrajeme, a rád bych přivezl tři body. Mám tam spoustu kamarádů a už probíhalo nějaké dobírání, takže budu mít motivaci vyhrát.
Tomáš (Opava)
28.10.2014, 16:45
Ahoj Janko, chtěl bych se zeptat jaká je tvá oblíbená barva a chtěl si být vždycky brankářem? Díky za odpověď a přeji spoustu vychytaných nul v dresu Tygrů :-)

Odpověď:
Už od dětství jsem vždy chtěl být jen brankářem. A barva? Teď jednoduše modrá a bílá! (úsměv)
Gabča (Liberec)
28.10.2014, 16:42
Ahoj Janko, chtěla bych se zeptat ,jestli máš před zápasem nějaké speciální rituály a jakou posloucháš hudbu? Jinak je super, že tu jsi, hodně často nás podržíš svými čarovnými zákroky :)

Jinak děkuju za odpověď :)

Odpověď:
Nejsou to ani tak rituály, jako hlavně zvyky. Člověk dělá něco stejně už tolik let, že už je to automatické. Ale když přijedeme na zápas později, rozhodně nejsem z těch, kteří by byli rozhození, že nestíhají všechny rituály a podobně. Spíš už jsou to opravdu jen zvyky.
Ahmed (Trutnov)
28.10.2014, 16:05
Zdravím, Jánko. Jak jsi spokojený s tím, že působíš v klubu, který už třetí sezonu je na tom takhle špatně? Byla tvoje motivace hlavně finanční?

Odpověď:
(zamyslí se) Myslím si, že kdybych už nehrál hokej, dokázal bych možná vydělat více peněz, než teď. Během kariéry jsem získal mnohé kontakty, které bych dokázal využít, hlavně tedy východním směrem. Ale já mám rád hokej a bez něj bych ještě nedokázal být. A proč zrovna Liberec? Člověk hledá výzvy, a toto výzva je! (úsměv)
Anna Vacková (vackova.anna@email.cz - Jablonné v Podještědí)
28.10.2014, 16:03
Ahoj Janko :) Nejprve bych ti chtěla strašně poděkovat za tvé výkony kterými nás držíš, jsi prostě jednička :3 Chtěla bych se Tě zeptat, jaké to je být tak daleko od rodiny, nevidět děti ani manželku, není to pro Tebe asi jednoduché že?
Moc děkuji za odpověď :) Měj se hezky :)

Odpověď:
Teď je to v pohodě, rodina totiž bydlí v Pardubicích, což je odsud blízko. Vídáme se tedy pravidelně. Mnohem horší to bylo v Chabarovsku, kdy jsem je neviděl třeba dva měsíce. Když do něčeho takového přijde třeba nějaký sportovní neúspěch, je to velmi těžké na psychiku. Pokud je člověk doma, je mnohem jednodušší se z něčeho takového dostat, než když jste osm tisíc kilometrů od rodiny.
Jiří Janiš (bobo.janis@seznam.cz - Valašské Meziříčí)
28.10.2014, 15:01
Ahoj Jánko,

Měl bych na tebe 3 otázky:
1) Proč nosíš na dresu právě číslo 25? Vybral sis ho z nějakého zvláštního důvodu sám, nebo ti prostě bylo přiděleno?
2) Kdo je nebo byl tvým brankářským vzorem a proč?
3) Jakou hudbu rád posloucháš?

Díky.

Jirka.

Odpověď:
Číslo 25 jsem si vybral, protože ho v Brně nosil slovenský brankář Vladimír Dzurilla. Těsně před jeho smrtí jsem se s ním seznámil a zanechal ve mně velký dojem, takže na jeho počest jsem také začal nosit číslo 25.

Když jsem byl malý, na NHL se koukat nedalo, ale v roce 1985 jsme vyhráli mistrovství a tam chytal Jiří Králík, takže jako malý jsem byl pořád jen samý Králík. (úsměv) Potom třeba už zmíněný Dzurilla, kterého zase hrozně uznávám po lidské stránce.

Poslouchám skoro všechno. Od slovenského folklóru přes folk, Nedvědy, tvrdý rock, rap... Vlastně kromě jazzu prakticky vše.
Tomáš Pavelka (slovan.tom@seznam.cz - CHrastava)
24.10.2014, 20:45
proč seš tak dobrej?

Odpověď:
Protože mám dobré spoluhráče a hodně trénuji! (směje se) Ale teď vážně, možná se teď daří, ale to nic nemusí znamenat. Už jsem jsem něco odehrál a zažil, ono nějakých deset zápasů sezonu nedělá. Nejsem na žádné silné řeči, to je začátek konce (úsměv). To, jestli se daří, nebo ne, se hodnotí po sezoně, ne po patnácti zápasech. Je potřeba trochu krotit jakoukoliv euforii, sezona je hrozně dlouhá a cokoliv se může změnit.
Jan
24.10.2014, 17:00
Co říkáš na dresy?

Odpověď:
Celkem se mi líbí. Abych se přiznal, možná bych dal trochu výš to logo, ale podle mě jsou pěkné. Někteří říkají, že jsou hrozné, ale mě osobně zaujaly.
casey (radek.jurica@gmail.com - Liberec)
22.10.2014, 21:08
Ahoj Janko, diky moc za tvy vykony v letosni sezone, ses jistota! Chci se zeptat, jak Mára snasi roli dvojky? Prijde mi, ze je stejnej sympatak jako ty, tak jestli mezi vami neni nejakej spor. Proti komu v lize se ti hraje nejlip a proti komu nejhur? Je videt obrovskej rozdil na trenincich pod novym trenerem? Jeste je brzy hodnotit, ale kam myslis, ze bychom mohli letos dojit?

Diky za tvuj cas a zustan tak super jakej ses!

Odpověď:
To, jak to snáší, není otázka na mě. Já třeba ze svého pohledu vím, že je to nevděčná úloha, protože každý chce chytat. Ale vycházíme spolu velmi dobře, cítím od něj velkou podporu. Pokud bude chytat on, budu podporovat já jeho.

Proti komu se mi hraje nejlépe nebo nejhůře, to je těžké. Ještě jsem ani pořádně nechytal proti všem týmům a za těch pět nebo šest let, co jsem v Čechách nebyl, se hodně změnilo. Asi ani nedokážu říct nějaké jasné soupeře.

A kam dojdeme? To abych zavolal nějakému šamanovi, aby mi to řekl. (směje se). Těžko říct. Každý chce jít co nejdále. Potenciál tu určitě máme. Všichni sníme o nejvyšších metách a sny jsou od toho, aby se plnili, takže doufejme, že dojdeme co nejdále.
Zuzanka
22.10.2014, 19:33
tvuj nejoblibenejsi klub v NHL?
tvuj nejoblibenejsi hrac? brankar? spoluhrac?
jaky misto se Ti nejvice libi v Liberci?

Odpověď:
Nikdy jsem neměl žádný vyloženě nejoblíbenější klub. A když už, tak hlavně podle brankářů, které se snažím sledovat. V současné době se mi líbí třeba Varlamov, nebo Quick. Corey Price trochu změnil styl a teď se mi také velmi líbí. Jejich týmy jsou právě ty, které sleduji, ale jak říkám, hlavně kvůli brankářům.

Vysloveně nejoblíbenějšího spoluhráče také nemám. Samozřejmě jsou tu kluci, se kterými si rozumím více, s některými méně, ale to je také dané věkem. Se staršími, kteří tu mají rodinu, se třeba bavím víc, než s těmi svobodnými, kteří chodí po městě a baví se trochu jinak, než já. Já už to mám za sebou (úsměv). Ale všichni jsme dobrá parta.

Co se míst v Liberci týče, ještě jsem nebyl třeba v zoologické zahradě, ale už jsem navštívil Ještěd a tam byl krásný výhled. Celkově i centrum je fajn. Ale pro nás je hlavním místem kabina, aréna. Tady máme špičkové zázemí. Člověk se tu cítí dobře, tráví tu nejvíc času. Je to možná hloupá odpověď, ale řeknu právě kabinu (úsměv).

Další stránky
12>>

Naši partneři

Generální partner
Generální partner