Třetí porážku v řadě si vezou Bílí Tygři ze Znojma

Date of publication Author Jan Rachota

Na turné po stadionech hostí se Bílým Tygrům zatím moc nedaří. Po porážce na Kladně a ve Zlíně si Palečkova družina připsala další prohru, tentokrát 3:2 v prodloužení. Rozhodující gól vstřelil v 62. minutě Radim Bičánek, který při přesilovce ranou od modré prostřelil Hniličku. Bílým Tygrům k vítězství nepomohly ani další dva kanadské body <b>Lubomíra Vaice</b>.

5. kolo, neděle 18. září 2005
3:2p
(0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 35. Dopita, 52. Ludvík (Ondřej, Dopita), 62. Bičánek (Uram) - 35. Vaic, 38. Novák (Vaic). Rozhodčí: Husička - Unzeitig, Cambal. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 3480. Střely na branku: 33:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.

Orli Znojmo

Trvaj - Jareš, Čakajík, Bičánek, Němeček, Heš, Chvátal, Šmach, Varakas - Uram, Pucher, Mikulík - Ludvík, Dopita, Plášek - Chlubna, Haman, Ondřej - Beroun, Tatarčík, Selingr.

Hnilička - Moravec, Jiruš, Richter, Krstev, Nikolov, Derner, Hanzlík, Holub - Tomajko, Rataj, Šachl - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Plodek, Procházka - Víšek, Vampola, Jech.

V průběhu prvního dějství byl k vidění útočný hokej v podání obou mužstev. K několika příležitostem otevřít skóre zápasu se dostal Ondřej, ale Hnilička všechny jeho pokusy úspěšně zlikvidoval. Na druhé straně se snažil prosadit kapitán Liberce Novák, ale na Trvaje také nevyzrál. V dalších minutách se v šanci ocitl Tomajko, ale nedostal přihrávku v pravý čas a promáchl. Znojemští hrozili v závěru třetiny zejména z protiútoku, ale Berounovi žabička nesedla. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0.

V úvodu druhé části zápasu se do šance dostali Mikulík s Uramem, ale jejich kombinace skončila neúspěšně. Přesilové hry při vyloučení Nováka a Dernera domácím nevyšly, i když zajímavá byla zejména kombinace Urama s Hešem. Mikulík pak z výhodné střelecké pozice, bráněn pozornou libereckou obranou, také nezakončil. Rychlou odpovědí na branku Vaice z 35. minuty byla dorážka Dopity, který tak oslavil své 600. extraligové utkání. Jeho střelu do šibenice potvrdil až videorozhodčí. O tři minuty později však Plášek ztratil puk na modré a hosté se dostali do vedení podruhé. Autorem branky byl hostující kapitán Novák.

Třetí třetina probíhala obdobně, obě družstva dobře kombinovala, nejdříve měli navrch Bílí Tygři, ale osm minut před koncem srovnal dorážkou stav utkání Ludvík a hra Orlů nabrala na obrátkách. Hnilička však svou bránu ohlídal i před střelbou Němečka a Bičánka. Znojmu nevycházela koncovka, Liberec pozorně bránil a po základní hrací době svítilo na kostce skóre 2:2.

Ve druhé minutě prodloužení šel na trestnou lavici exznojemský útočník Rataj, Orli se dostali do klasické přesilovkové formace a Bičánek tvrdou střelou od modré prostřelil Hniličku.

Po vyrovnaném utkání tak byli šťasnější domácí Znojemští orli. Liberec si tak ze svého víkendového „moravského turné“ odvezl jeden bod.