Desátý zápas bez prohry je realitou!!!

Date of publication Author Petr Šašek, Jan Rachota

Liberci se v Plzni tradičně daří. To potvrdil i v dnešním utkání a veze z města piva tři body za vítězství 3:1. První branku Bílých Tygrů vstřelil Václav Novák, vítěznou trefu zaznamenal po nahrávce Vampoly <b>Jan Holub</b>. Skóre dal konečnou podobu na 3:1 svou první brankou v sezóně Jan Víšek.

21. kolo, úterý 01. listopadu 2005
1:3
(1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Andrašovský (D. Moravec) - 16. V. Novák (Šachl, Jiruš), 25. Holub (Vampola), 43. Víšek (Klimenta, Jech). Rozhodčí: Bolina - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:6, navíc Matějovský (Plzeň) 10 min. Využití: Bez využití. Diváci: 4 665.

HC Škoda Plzeň

Málek (Jež) - Cartelli, Trnka ("C"), Jindřich, Výborný, Klaus, Štěpánek, Trojovský - A. Padělek ("A"), D. Moravec ("A"), Andrašovský - Zelenka, Koukal, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Sakata, Kepl, Tvrdoň

Hnilička (Falta) - J. Moravec, Jiruš ("A"), Richter, Holub, Krstev, Derner, Hanzlík - Vaic, Šachl, Novák ("C") - Plodek, Vampola, S. Procházka ("A") - Rozsíval, Rataj, Tomajko - Klimenta, Víšek, Jech

Proti Liberci se LASSELSBERGERu dlouhodobě nedaří, přesto ale domácím překvapivě vyšel úvod zápasu. Odehrány byly pouhé tři minuty, Moravec vyhrál bully v útočném pásmu, posunul puk na Andrašovského, který ranou z první otevřel účet utkání. Bílí tygři dostali šanci odpovědět v 9. minutě, kdy hráli přesilovku. Vaic však vyloženou šanci neproměnil a Procházkův pokus efektně zneškodnil Málek. Ve 13. minutě si vzal slovo opět Andrašovský, tentokrát se mu do cesty ale postavila pravá tyčka Hniličkovy branky. Hned v zápětí zaváhal při rozehrávce Zelenka, a nabídl tak šanci Vampolovi. Málek byl ale pozorný. Liberecké vyrovnání přišlo v čase 15:28. Novák vypálil z kruhu, puk se otřel o Málkův chránič a zapadl pod horní tyčku. Před první sirénou ještě zahrozil Tomajko poté, co se probil až před Málka.

Po dvou minutách hry v druhé části se do úniku po levém křídle dostal obránce Výborný, svůj výlet ale zakončil dělovkou metr nad. Na druhé straně Moravce v brejku zastavilo až postavení mimo hru. Vyrovnaný stav prolomil Holub v 15. minutě, když dostal přesnou přihrávkou od Vampoly a přehodil ležícího Málka. Vedoucí branka Liberce odstartovala trápení domácího celku. V polovině střetnutí se individuálně proháčkoval Jech. O několik okamžiků později se hosté oprávněně zlobili na rozhodčího Bolinu, který přerušil hru, přestože kotouč ještě tancoval po brankové čáře za Málkovými zády. Další vlna kritiky se na sudí snesla hned po následujícím vhazování, když při přečíslení Plzně záhadně posoudili postavení mimo hru. Matějovský za protesty dostal desetiminutový osobní trest. Útočná aktivita Západočechů od druhé poloviny duelu značně klesla, důkazem toho byly bezzubé přesilové hry.

Nad úvodem třetí třetiny srdce plzeňského fanouška rovněž příliš nezaplesalo. Po třech minutách nepřehledné situace v Málkově brankovišti využil Víšek, jenž bekhendem dloubnul do puku, který se volně povaloval mezi kruhy. Kotouč zapadl až za brankovou čáru a hosté vedli 3:1. Hra následně upadla do hlubokého podprůměru. Za zmínku snad stojí jen střet Šindela s čárovým rozhodčím, po kterém se oba aktéři ocitli tváří k ledu. Za náznak příležitosti by šel považovat Vampolův pokus v 54. minutě a následně obdobná akce Moravce, který nevyužil šanci zasunout puk vedle Hniličkova betonu. V čase 57:10 si domácí lavička vyžádala oddechový čas, ke vstřelení kontaktnímu gólu to však modrobílým nepomohlo. Liberec si tak ze západočeské metropole odvezl další tři body a natáhl sérii bez prohry již na deset zápasů.