Tři body si z Liberce neodvezl NIKDO!

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - I poslední domácí utkání základní části dotáhli hokejisté Liberce do vítězného konce a rozhodli o tom, že tři body z Liberce si žádný z jejich soupeřů neodveze.

51. kolo, neděle 05. března 2006
3:1
(1:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Rozsíval (Hlavačka), 21. Krstev (Rataj, Vampola), 23. Pletka (Krstev, Vampola) - 38. Bednařík (Martinec). Rozhodčí: Husička, Jebavý - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:10 navíc Ťupa (LIT) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5362.

Hnilička - Moravec, Hanzlík, Richter, Derner, Krstev, Hlavačka, Holub - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - Pletka, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Víšek, Rozsíval - Pabiška

HC VERVA Litvínov

Fiala - Punčochář, Lašek, Kuncl, Ťupa, Kočí, Skuhrovec - T. Martinec, Závada, Rindoš - Sklenička, Zadina, Reichel - Vrtek, Bednařík, Kubinčák - Šaffer, Jánský

1. třetina

V prvních třech minutách úvodní třetiny se aktivity ujali domácí a tři minuty takřka Litvínov nepustili z obranné třetiny. Největší šance si vypracovala třetí formace Liberce, když se Vampola snažil překonat Fialu zpoza branky. Litvínov pak zahrozil z brejku, ale i Hnilička byl stoprocentní. Prvním vyloučeným zápasu byl liberecký Moravec. Byl to ale Liberec, který se ve vlastním oslabení mohl dostat do vedení, když se Rataj s Tomajkem řítili na jediného obránce hostí. Ke vstřelení branky scházelo přesnější zakončení Rataje. V šesté minutě se vylučovalo i na straně Litvínova, když se za nedovolené bránění odebral na trestnou lavici Marek Zadina. Když chyběla půlminuta do jeho návratu, přidal se k němu obránce Ťupa. Liberec ale svou krátkou dvojnásobnou výhodu nevyužil. Ve zbytku klasické přesilovky dvakrát tvrdě od modré střílel Richter, ale ani jeden pokus se neujal. V desáté minutě se už ale domácí radovali ze vstřelení první branky. Martin Hlavačka vystřelil od modré a Fialou vyražený puk protlačil do branky Patrik Rozsíval.

I v dalších momentech hry se hrálo především před brankou Fialy. Dobrý tlak si vytvořila čtvrtá formace domácích, ze kterého vyplynul faul v podání Jana Závady. Ani tuto početní výhodu Liberec nedokázal přetavit v branku, a tak se i na začátku patnácté minuty hrálo za stavu 1:0. V sedmnácté minutě obrana hostí zapomněla na Rataje, který po převzetí přihrávky z vlastního pásma střílel na Fialu z prostoru levého kruhu. Litvínovského gólmana Rataj překonal, ale radost z branky mu překazila tyč, od které se puk odrazil zpět do hřiště. Na konci první třetiny se ještě vylučovalo na straně hostí. Čtvrtá lajna Liberce si opět vynutila zákrok mimo povolená pravidla a Petr Punčochář si šel sednout na dvě minuty za hákování. Pět vteřin před navršením dvacáté minuty se rozhodčí rozhodli, že za hrubost vyloučí Vaice a Skuhrovce.

2. třetina

Po jedenatřiceti vteřinách odehraných ve druhé třetině se domácí mohli radovat ze druhého vstřeleného gólu a první využité přesilovky v utkání. Vampola zadovkou nahrál za branku Ratajovi a ten přesnou nahrávkou našel mezi kruhy najíždějícího Angela Krsteva, který střelou zápěstím přesně trefil. Střelec gólu se o dvě minuty později mohl podruhé radovat - tentokrát z asistence, když od mantinelu nahrával před branku, kde úspěšně tečoval Václav Pletka. V šesté minutě se v dobré příležitosti ocitl Jan Tomajko, jehož střelu do horní poloviny branky Fiala vytěsnil nad branku. Krásnou akcí se prezentovala také první řada Liberce, Šachl nahrával mezi kruhy Vaicovi, který střelou bez přípravy Fialu nepřekonal. V polovině prostřední části se hra začala trochu vyrovnávat, ale Liberec měl mírnou převahu a jeho útočné aktivity byly nebezpečnější.

V jedenácté minutě se vylučovalo, přistiženým byl litvínovský Šaffer, který za sekání dostal dvě minuty. Prvním minutu odehráli domácí dobře a dvakrát byli blízko gólu, druhá minuta však přinesla nepřesnosti, a tak tato přesilovka zůstala nevyužita. Další vyloučení, které si opět vynutila čtvrtá formace domácích, přišlo ve čtrnácté minutě, když na trestnou lavici usedl hostující Petr Punčochář za držení. Ani tato výhoda Liberci kýžené ovoce nepřinesla, navíc sedm vteřin před koncem trestu hostujícího hráče se na trestnou lavici za podražení odebral domácí Krstev. V přesilovce Litvínova před Hniličkou doslova hořelo a o vstřelení branky se snažilo hned několik hráčů ve žlutočerném, ale žádný z nich se nedokázal natolik zorientovat, aby překonal gólmana tygrů. Po chybě domácí obrany už při hře pět na pět se Litvínovu nakonec podařilo snížit, když osamocený Lukáš Bednařík prostřelil zblízka Hniličku. Zbytek druhé třetiny se dohrával v klidu, ani jeden z celků se nikam netlačil.

3. třetina

Třetí třetina začala ve stejném stylu jako dvě předchozí, a sice tlakem Liberce. V páté minutě se ale Derner provinil celkem zbytečným faulem, který rozhodčí posoudili jako držení a liberecký mladík si šel odpykat své dvě minuty. V oslabení se střelou od modré po vhazování v obranném pásmu Liberce prezentoval Rataj, Fiala jeho projektil zneškodnil svou helmou. Litvínov se na delší dobu před Hniličkou usadil až ve druhé minutě, ale nic vážnějšího nedokázal vymyslet, přesilovku tedy nevyužil. V osmé minutě se dvakrát za sebou ocitl v dobré šanci domácí kapitán Procházka, v prvním případě netrefil v mezikruží dobrou přihrávku Vampoly, poté jeho střelu vytěsnil Fiala. Chybná rozehrávka hostí v deváté minutě málem přinesla trest v podobě branky.

Vaic se zmocnil puku a přihrával před branku Podkonickému, který vystřelil tvrdě, ale doprostřed branky a Fiala tedy neměl mnoho práce. Další vyloučení přišlo na začátku třinácté minuty poslední třetiny a opět si ho svým pohybem vynutila čtvrtá formace, Ťupa hákoval Klimentu a jelikož si neodpustil řeči při vyloučení, dostal ke dvěma minutám nášup dalších deseti. Na konci přesilovky měl hodně blízko ke gólu Klimenta, kterého uvolnil přihrávkou zpoza branky Víšek, střela zblízka doprostřed branky ale vedení Liberce nenavýšila. Na konci sedmnácté minuty se do dobré příležitosti dostával Pletka, ale jeho snahu zastavila sekyra v podání Punčocháře, a tak se opět vylučovalo. Liberec se už nikam netlačil a tak přesilovku pojal odpočinkově. Na konci devatenácté minuty bylo jasné, že Liberec doma letos neprohraje a tři body z Tipsport arény si v základní části nikdo neodveze.