Reportáž

Bílí Tygři vezou z Lapače tři body!

Po čtyřech zápasech se opět Bílí Tygři dočkali výhry na cizím kluzišti, kterou ukončili vsetínskou pětizápasovou domácí neporazitelnost. Největší ránu utrpěli domácí ještě před úvodním hvizdem. Při rozbruslení se totiž zranil Radovan Biegl, který zatím odchytal všechny minuty svého týmu, a do branky tak musel junior Plšek. Dvě chyby mladého gólmana pomohly Tygrům k dvougólovému vítězství. Vítěznou branku vstřelil v poslední minutě první třetiny Pavel Kašpařík.

Ani třeskutý mráz panující na stadionu Na Lapači nemohl zmrazit vsetínské hráče více než zranění Radovana Biegla během rozbruslení. Do branky musel chtě nechtě junior Lukáš Plšek a nervozita byla na mladém brankáři patrná. S bravurou sice zasáhl proti střele Straky ze dvou metrů, pak mu ovšem mezi betony proklouzla slabá střela obránce Moravce.

Vsetín si nevěděl rady s důraznou hrou soupeře v obranném pásmu, kombinace se nedařily a koncovka byla zoufale nepřesná. Z dobrých pozic pálili vedle Polák či Demel, štěstí chybělo i chytrému pokusu Hudlera v přesilovce. Jeho bekhend z ostrého úhlu lízl tyčku Faltovy branky.

Liberci se vinou nepřesností v rozehrávce málokdy dařilo ohrožovat vsetínskou branku, Plšek od inkasovaného gólu prakticky neměl práci. Jenomže přesto hosté v závěru vytěžili z ojedinělé akce druhý gól. Po velké chybě vsetínské obrany se dostal před Plška Václav Novák, Plšek kotouč neudržel a pro Kašpaříka už nebyl problém dopravit kotouč do opuštěné vsetínské klece.

Domácí se snažili zrychlit hru a přidat na důrazu. Sílící převaha však dlouho nepřinášela nic než zmařené šance, jindy pověstný tah Vsetína na branku se rozmělňoval v chybách a na ostří liberecké obrany. Bílí Tygři se ovšem na defenzívu soustředili téměř výhradně a ve druhé třetině pouze dvakrát vážněji ohrozili vsetínskou branku.

Liberecký gólman Falta držel čistý štít do 33.minuty, osamocen však proti dvojici Hudler – Kucharczyk neměl mnoho šancí a prvně jmenovaný si připsal další gól do své už tak bohaté sbírky. Vyrovnání měl na holi ve vlastním oslabení Demel, střela i následná dorážka však skončila jen ve Faltově výstroji.

Střelecké trápení domácího týmu pokračovalo i po přestávce, soupeř si těsné vedení s velkou obětavostí při bránění hlídal. Vsetín se neprosadil ani při vyloučení Krsteva, kdy Jaškin promáchl před odkrytou brankou a Demel ranou z křídla trefil opět jen boční síť. Když byl za vražení na hrazení vyloučen zlý muž zápasu Krstev, naskytla se Vsetínu poslední šance ke zvratu. Poslední početní výhoda ale byla jen odrazem utrápené vsetínské hry a kromě střely Luži nic nepřinesla.

Zbytečné vyloučení Stantiena v závěru nepustilo vsetínské hráče ani k plánované power-play, Bílí Tygři si své nečekané vítězství ještě pojistili gólem Hájka.

Ohlasy trenérů

Jan Neliba (Vsetín): "Přestože jsme hráče nabádali ke zvýšené bojovnosti, zvláště když kvůli zranění zad nemohl nastoupit brankář Biegl, dopadlo to zcela opačně. Nabídli jsme soupeři vedení, které jsme i přes nespočet šancí v prostřední části hry nedokázali smazat. V závěru už to byla z naší strany křeč."

Karel Dvořák (Liberec): "Z utkání jsme měli obavy, neboť Vsetín doma často neprohrává. Vyšla nám úvodní třetina, kdy jsme domácí nepustili do tlaku a naopak získali dvoubrankové vedení. V prostřední části jsme po chybách dostali jen jeden gól a v závěru si už těsné vedení pohlídali. Pochvalu zaslouží celý tým, který příkladně bojoval."

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner