Reportáž

Bílí Tygři na Lapači bojovali, ve třetí třetině ale body ztratili

V s e t í n - Díky výborně sehrané poslední třetině ze strany domácího týmu přišli Bílí Tygři o nadějně vyhlížející výsledek. Valaši ve třetí části hry třemi brankami naklonili do té doby nerozhodný výsledek na svou stranu. Výrazný podíl na vítězství Vsetína měly čtyři proměněné přesilové hry. Liberec vstoupil do utkání brankou již v 1.minutě. V polovině utkání ještě Tygři vedli 2:1, nakonec ale z Valašska odjeli bez bodů.

Hosté vstoupili do utkání svižně a začali na domácí obranu vyvíjet velký tlak, který vyvrcholil gólem Kropáče už v první minutě utkání. Nápor pokračoval a nebýt skvělého Biegla mezi tyčemi domácí brány, mohli Tygři přidat ještě další góly. Na druhé straně kluziště se ale ocitl osamocený Vak, který v přesilovce srovnal stav utkání na 1:1. Vsetínští si už poté v první třetině nedokázali vypracovat žádnou nápaditou akci a tak šla obě mužstva do kabin za smířlivého stavu.

Ve druhé části hry inkasovali Valaši v 26. minutě gól z hole Jiřího Kudrny, který tak opět poslal Bílé Tygry do vedení. Pak však začal tlak Libereckých opadávat, Vsetínští se začali dostávat do stále nebezpečnějších akcí. Tygrům nezbývalo, než rychlé a důvtipné hráče zastavovat fauly, a tak další tři branky Vsetína padly v přesilových hrách. Lužova branka v 31. minutě vehnala Valachům vítr do zad. Vsetínští hráči začali lépe kombinovat a výsledkem jejich snažení byl Jaškinův zásah v 33. minutě, kdy si dvouminutový trest odpykával liberecký Kropáč.

Třetí třetina již byla v plné režii domácích hráčů. Němcova dělovka v 51. minutě mezi Faltovy betony po krásné Hudlerově přihrávce poslala Tygry do kolen. Tygři začali zmatkovat v obraně, čehož okamžitě využil vsetínský Martin Ambruz a v brejku překonal brankáře Faltu. O šedesát vteřin to byl rovněž Ambruz, který po pěkné kombinační akci s Hudlerem pojistil vedení Vsetína na 6:3 a uzavřel tím brankový účet zápasu. V utkání excelovali v dresu hostí Vítězslav Jankových a v dresu domácích Jiří Hudler, jenž v minulé sezoně pomáhal Libereckým ve finále 1. ČP ligy.

Ohlasy trenérů

Jan Neliba (Vsetín): "Liberec má silný tým, sehráli jsme dnes velmi náročný zápas. Musím připomenout formu brankáře Biegla a pochválit dobře sehrané přesilovky. Ty dnes v hokeji rozhodují. Dnešní výhra je pro nás cenná a povzbudivá do budoucna."

Karel Dvořák (Liberec): "V první třetině jsme měli šance na tři góly, proměnili jsme však jen jedinou. Domácí sehráli skvělé přesilové hry, což nakonec rozhodlo. V závěru jsme museli otevřít hru, jenže dvakrát nám ujel Ambruz a bylo po utkání. Své hráče chválím za bojovnost, jenomže góly dávali domácí."

Související

22.09.2002 • Aleš Koňařík, Jan Herbe

Bílí Tygři jedou na led šestinásobného mistra

Naši partneři

Generální partner
Generální partner