Napínavá přestřelka došla do prodloužení, poslední slovo měli Tygři

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Utkání 46. kola Tipsport extraligy přivedlo do Liberce třinecké Oceláře. Souboj těchto týmů přinesl velmi napínavou přestřelku, která dospěla až do prodloužení. V něm Tygři využili přesilovou hru a vystřelili si bonusový bod.

46. kolo, neděle 03. února 2013
5:4p
(1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Víšek (Nedvěd), 40. Bulík (Nedvěd), 45. Kica (Vitásek), 49. T. Urban (Bortňák), 61. Nedvěd (Pospíšil, Čakajík) – 17. Peterek (Růžička, Zíb), 26. Růžička (Polanský, Hrabal), 52. Orsava (Zíb), 59. Hrňa (Varaďa, Hrabal). Rozhodčí: Hradil, Šír – Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3 783. Střely na branku: 47:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4. Nejlepší hráči: Petr Kica – Jan Peterek.

Schwarz – Čakajík, Štich, Derner, Jánošík, Výtisk, Vitásek, Kolmann – Duda, Nedvěd, Víšek – Pospíšil, Bulík, Kica – Filippi, T. Urban, Bortňák – Bulíř, Dušek, Galamboš.

HC Oceláři Třinec

Hrubec – Roth, Ovčačík, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Bezuška – Růžička, Peterek, Varaďa – Květoň, Rákos, Orsava – Klimenta, Polanský, Adamský – Zagrapan, Matuš, Kania.

Hosté z Třince byli na začátku zápasu nebezpečnějším celkem. Jenže Klimenta ani Polanský o pár minut později své šance nevyužili a dali tak šanci domácím hráčům. Ti se svou první příležitostí naložili beze zbytku. Jan Víšek se ujal kotouče v rohu kluziště, obtočil se kolem obránce až před branku a protlačil kotouč až za Hrubce. Po této brance na nějaký čas šancí ubylo a hra se poněkud uklidnila.

Tento klid narušili pár minut před koncem třetiny Třinečtí, nutno říci, že trochu se štěstím. Růžičkova střela se odrazila snad od tří hráčů až na hůl Jana Peterka, který nadvakrát překonal Schwarze. Přestože první třetina nabídla velmi zajímavou podívanou, další výrazné okamžiky už hráči nepřipravili. Do té druhé se tak šlo za nerozhodného stavu.

Do prostředního dějství znovu vstoupili aktivněji Oceláři. A tentokrát to byli skutečně oni, kdo se radoval z branky jako první. Naskytla se jim totiž velmi dlouhá výhoda dvou mužů na ledové ploše a při takových situacích se Martin Růžička se často nemýlí. A tento muž měl i další šanci, kdy se ocitl před téměř prázdnou brankou. Schwarz ale stačil zakročit i přesto, že byl mimo ideální postavení. Stejně dopadl i bývalý hráč Liberce Tomáš Klimenta.

Liberečtí se ke slovu dostali až v samém závěru druhých dvaceti minut zápasu. Štichova dělovka od modré nejprve orazítkovala tyč a krátce po jeho střele už puk zamířil i mezi tyče. Tomáš Bulík se dostal k puku po Nedvědově úspěšném buly a ostrou ranou z kruhu propálil Hrubce. Do konce třetiny v tu chvíli chyběly pouhé tři vteřiny.

Jak dobře Tygři druhou třetinu skončili, tak dobře vstoupili do té třetí. Ještě před její polovinou se dostali do dvoubrankového náskoku. Nejprve v oslabení uprchli Vitásek s Kicou. Prvně jmenovaný v tísni vystřelil a k vyraženému kotouči se dostal právě Petr Kica, který tak potrestal nedůslednost přesilovkového komanda. Čtyři minuty na to byl k vidění další liberecký únik a znovu byl úspěšný. Bortňák vyslal Tomáše Urbana, jenž se rozhodl pro kličku do bekhendu a poslal kotouč mezi Hrubcovy nohy.

Hosty to ale nesrazilo, dost možná je to spíše motivovalo ke zlepšení. Zpět na jednobrankový rozdíl vrátil skóre Jakub Orsava a povedlo se mu to velice pohledně. Ve středním pásmu přebral kotouč, obránce obelstil rychlou kličkou a puk poslal přesně pod Schwarzovu vyrážečku. Třinec se snažil o vyrovnání. Velmi blízko mu byl Adamský, jehož střela z mezikruží orazítkovala tyč. Krátce po této šanci už bylo skutečně vyrovnáno. Erik Hrňa sebral plachtící kotouč, protáhl se mezi dvěma zadáky a z vyložené pozice poslal zápas do prodloužení.

Nastavený čas netrval příliš dlouho. Domácí Tygři si do něj nesli početní výhodu ze závěru třetí třetiny a velmi rychle ji využili. Pospíšil zamíchal pukem na levém kruhu a poslal ho napříč na Petra Nedvěda. Ač se libereckému kapitánovi střela příliš nepovedla propadla za Hrubce, jenž přes stínící hráče neměl ideální výhled. Tato situace tak rozhodla o tom, že bonusový bod zůstal pod Ještědem.