Důležité body zůstaly v Liberci, Tygři znovu porazili Karlovy Vary

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Zápas 50. kola hokejové Tipsport extraligy nabídl pod Ještědem souboj Liberce a Karlových Varů. V jejich soupeření šlo o velmi důležité body, jelikož se jedná o sousedy v tabulce. Všechny tři nakonec zůstávají na severu Čech, Tygři porazili Vary i počtvrté v sezoně a znovu 3:1.

50. kolo, pátek 22. února 2013
3:1
(2:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Filippi (Kudrna), 15. Kudrna (Čakajík, Nedvěd), 34. Nedvěd (Pospíšil) – 41. Kumstát (Nosek). Rozhodčí: Jeřábek, Hodek – Pouzar, Jelínek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 705. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1. Nejlepší hráči: Tomáš Pospíšil – Martin Zaťovič.

Schwarz – Čakajík, Šimek, Čutta, Jánošík, Moravec, Výtisk, Derner – Pospíšil, Nedvěd, Víšek – T. Urban, Bulík, Kica – Kudrna, Filippi, Bulíř – Vantuch, Galamboš, Jonák – Dušek.

HC Energie Karlovy Vary

Závorka – Nosek, Drtina, Gulaši, Látal, Prošek, Parýzek, Kloz, Gründling – Kumstát, Pech, Zaťovič – Pohl, Koblasa, Skladaný – Bicek, Skuhravý, Doležal – Košťál, Vachovec, Zucker.

Prakticky první slibnější příležitost pátečního klání skončila kotoučem v síti, a byla to ta karlovarská. Kudrnova zpětná přihrávka našla čepel Tomáš Filippiho, který se ocitl mezi kruhy pro vhazování. Chvilku času využil k zamíření a puk poslal přesně do pravého horního Závorkovy klece. Krátce po první změně skóre se do své první šance dostali také Karlovarští. Rychlé Schwarzovo přesunutí ale zmařilo Zuckerovu šanci. Obdobně dopadly také pokusy Pecha a Kumstáta.

Liberec na svou šanci sice chvíli čekal, ale když přišla, nezaváhal. Urban sice svůj, víceméně, samostatný únik úspěšně nezakončil, ale krátce na to se Tygři v přesilovce nemýlili. Čakajík od modré ještě se svou střelou neuspěl, avšak na brankovišti číhající Jaroslav Kudrna už skóre posunul. Ještě v závěru zkoušel štěstí ostrou ranou Moravec, jeho střela však po teči karlovarského gólmana skončila nad brankou.

Do druhé třetiny tak šli domácí hokejisté s poměrně slušným náskokem. Ten ještě ke všemu zkraje třetiny málem navýšil Pospíšil, který se protáhl mezi obránci, ale v klíčovém momentu branku nezasáhl. Ten se po pár minutách znovu ocitl tváří v tvář Závorkovi, ale ani s bekhendovým blafákem nebyl úspěšný.

Práci měl pochopitelně také Schwarz. Bicek zůstal chvíli osamocen na brankovišti, kde se dostal k teči nahození od modré. Kotouč ale poslal několik centimetrů vedle branky. Jakoby ale platilo pravidlo nedáš, dostaneš. Po jeho střele vzniklo přečíslení Liberce, které vyřešili Pospíšil s Nedvědem rychlou výměnou kotouče a právě Petr Nedvěd poslal svůj tým do tříbrankového trháku.

Tento stav zůstal platný až do třetí třetiny, během jejího trvání ale měl jepičí život. Ještě ani ne minuto po zahájení třetí periody napálil kotouč od modré Nosek a Schwarzem vyražený kotouč přistál přesně na holi Petra Kumstát, ten tak vykřesal naději pro Západočechy.

Zbylé minuty třetí třetiny, až na ty závěrečné, příliš hokejové zábavy nenabídly. Ony závěrečné ovšem přinesly tlak hostujícího mužstva a také časté výbuchy emocí na obou stranách, ty ale nakonec v nic vážnějšího nepřerostly. Karlovarští v samém závěru třetí třetiny vyzkoušeli i hru s šesti bruslaři, když Závorka zamířil na střídačku. Ani během této situace se už ale neprosadili, stejně jako hráči Liberce. I čtvrtý zápas těchto soupeřů v sezoně tak skončil výhrou Bílých Tygrů 3:1.