Reportáž

Bílí Tygři rozstříleli Vsetín

Brankové hody Tygrů - tak by se dalo nazvat nedělní utkání Bílých Tygrů proti Vsetínu, který působil bez Hudlera bezzubě a příliš liberecké hráče neohrožoval. Utkání začalo velkým náporem Tygrů, kteří se brankou nejlepšího hráče domácích Kropáče dostali do vedení už 20 vteřin po vhození úvodní buly. Další výraznou postavou Tygrů byl devatenáctiletý bek Jan Holub (na snímku), jenž dal svou první extraligovou branku, k ní navíc přidal dvě asistence střelci večera Radoslavu Kropáčovi.

První třetinu začali liberečtí nejlépe jak mohli a dokázali již 20 vteřin po vhazování vsítit první branku, kterou zaznamenal Kropáč, když dostal od Holuba přihrávku o mantinel až na modrou čáru, odpoutal se do středu hřiště a překonal Biegla střelou mezi betony. O pouhých 97 vteřin později vystřelil na branku Rozsíval, puk se odrazil před Biegla a Kábrt dorazil. Vsetínští sice podali rozhodčímu protest, ale po konzultaci s videorozhodčím byla branka uznána. V 11. minutě byla na Radovanu Bieglovi vidět nervozita, když mu vypadl puk po Musilově střele. V 16. minutě prověřil Kotátka Kučný, ale ten byl připraven. V 19. minutě se Bílí Tygři ocitli v oslabení třech na čtyři. Tuto Vsetínskou přesilovku využil Luža střelou od modré po asistenci Gardoně. Na konci třetiny byl ještě vyloučen Vampola.

Druhou třetinu Tygři opět zahájili gólem, když 14 vteřin před Vampolovým příchodem skóroval Holub, který dorážel po Hanzlíkově střele a zaznamenal tak svou první extraligovou branku. Ve 28. minutě měli domácí přesilovku ve které měli velkou šanci na dorážku Kábrt - Hájek - Rozsíval a Krstev, ale ani jeden nedokázal puk trefit do sítě. Ve 36. minutě se ke střele dostal vsetínský Gardoň, který od modré prověřil pozornost Koťátka, ale ten měl volný výhled a s přehledem střelu zlikvidoval. V 38. minutě dostal Kucharczyk pas na modrou čáru a rychlou střelou umístěnou přesně pod břevno překvapil brankáře Koťátka. Tím se skóre na konci druhé třetiny měnilo na 3:2.

Třetí třetinu začali domácí opět velmi aktivně a ve 35. vteřině musel Vampola sekat Kropáče, který se dostal až před vsetínskou branku. Tím si vykoledoval trestný nájezd, který se mu proti Bieglovi nepodařilo proměnit. Chvilku na to, ve 42. minutě dal gól do prázdné branky zcela volný Kropáč, když se k němu dostal puk po Musilově nepodařené střele. Ve 49. minutě zaznamenal branku Kašpařík, který jel po brankové čáře a těsně před brankou vyjel před Biegla a zasunul ke vzdálenější tyči. Po tomto gólu Biegla vystřídal Masný. Ten se však ani v brance nestihl rozchytat, když Straka přihrávkou od modré čáry našel Musila těsně před brankovištěm, který se před ním ocitl sám a zasunul puk do sítě. Oba týmy předvedli velmi pěkný hokej. Domácí však působili lepším dojmem a tak zaslouženě vyhráli.

Ohlasy trenérů

Josef Jandač (Liberec): "Brzy jsme vedli 2:0, mužstvo se dostalo do pohody a předvádělo potom výborný výkon až do konce zápasu. Byl to asi náš nejlepší výkon v této sezóně."

Zdislav Tabara (Vsetín): "Budu stručný. Dnes jsme sehráli jedno z nejhorších utkání na hřišti soupeře. Liberec zvítězil zaslouženě, byl lepší ve všech herních činnostech, a to ještě nebýt brankáře Biegla, byl by pro nás výsledek ještě horší."

Související

26.01.2003 • Radek Vokál

Vsetín bez Hudlera neradno podceňovat

27.01.2003 • aVAL

Kropáč zase střílí góly

Naši partneři

Generální partner
Generální partner