Liberečtí dvakrát vedli, ale Litvínov nepřelstili. Soupeř uspěl v nájezdech

Date of publication Author Lukáš Šonský

Litvínov/Liberec – Bílí Tygři zavítali k duelu třetího extraligového kola do Litvínova. Modrobílí po trefách Tomáše Pospíšila a Koby Jasse dvakrát vedli, ale hokejisté Vervy dokázali vždy včas odpovědět a o bonusový bod připravili libereckého soka v samostatných nájezdech.

3. kolo, pátek 20. září 2013
3:2sn
(1:1, 0:0, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Zeman (Stříteský, Hanzl), 55. Lukeš (Hübl, Chaloupka), rozhodující sam. nájezd Hanzl – 4. Pospíšil (Valský), 42. Jass. Rozhodčí: Turčan, Hribik – Ondráček, Komárek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 150. Střely na branku: 45:25. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 – 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2sn. Nejlepší hráči: Jiří Zeman – Koba Jass.

HC VERVA Litvínov

Francouz – Kousalík, Pavelka, Stříteský, Zeman, Gula, Chaloupka – Majdan, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Smolka, Piroš, Gerhát – Jurčík, Černý, Pšurný.

Schwarz – Hunkes, Derner, Voráček, Čakajík, Výtisk, Kolmann, Říha – Pospíšil, Nedvěd, Valský – Bartek, Filippi, Bulíř – Jass, Vampola, Víšek – Urban, Zacha, Špaček.

Liberecký trenér Pavel Hynek pozměnil po neúspěšném utkání s Plzní složení útočných řad. Na křídle elitního útoku se představil uzdravený Jakub Valský, pozici třetího centra zase plnil Petr Vampola.

Zápas měl v úvodu obdivuhodné tempo. Schwarze brzy zaměstnal Gerhát, kterého přesnou přihrávkou k brankovišti oslovil Piroš. Poprvé však udeřili Bílí Tygři, Tomáš Pospíšil po chybě litvínovské obrany nezaváhal. Položil si protihráče a z těsné blízkosti trefil pod břevno.

Domácí měli v první části jasnou střeleckou převahu, ale liberecký gólman odolával. Vytěsnil dorážku Martynka i doklepnutí Hanzla. Na ostrou střelu Jiřího Zemana už ale nestačil. Litvínovský bek využil v čase 19:37 přesilovou hru. Od modré čáry si sjel na vrchol kruhu a Schwarze propálil příklepem.

Hokejisté Vervy mohli početní převahu zúročit i zkraje druhé části. Tygři byli pod velkým tlakem, ale Černý minul v největší šanci z pravého kruhu.

S přibývajícími minutami však šancí výrazně ubylo. Brankáři likvidovali pouze několik pokusů z dálky, do slibných příležitostí se až v závěru dvacetiminutovky prodral Filippi.

Nejdříve střílel z mezikruží po hrubce Trávníčka jen do Francouzovy lapačky a vzápětí utekl s Bulířem do přečíslení. Celou situaci vyřešil individuálně, ale s jeho zakončením si litvínovský muž s maskou poradil.

Liberec se dočkal až ve třetí části. Koba Jass poslal svůj tým podruhé v utkání do vedení. Těžil ze zaváhání gólmana Francouze, jenž ztratil kotouč za vlastní klecí. Dravý útočník stihl branku obkroužit a puk poslal podél levé tyče do sítě.

Litvínov ihned zahájil útok na vyrovnání, ale domácí naráželi na soupeřovu obranu a pozorného gólmana. Střelou zleva nepochodil Pšurný ani Martynek, ovšem tomu zkazila radost až branková konstrukce.

Skóre se měnilo až pět minut před koncem základní hrací doby. František Lukeš měl v pásmu hodně prostoru, útočník prokličkoval do dobré palebné pozice a švihem propálil Schwarze. Radost domácích nemusela trvat dlouho, jenže zadák Kolmann po rychlém průniku neuspěl.

V následném prodloužení mohly oba týmy rozhodnout v přesilovkách, ale vítěze zápasu určily až nájezdy. Ten vítězný zaznamenal Robin Hanzl a zajistil svému týmu bod navíc.