Reportáž

Jediná trefa na výhru nestačila, tři body ukořistilo Kladno

L i b e r e c – Šesté kolo hokejové Tipsport extraligy přivedlo pod Ještěd kladenské Rytíře. Bílí Tygři si i přes herní převahu přišli na defenzivu hostů pouze jednou, což na bodový zisk nestačilo. Ten výhrou 3:1 získali Středočeši.

Páteční duel mezi Bílými Tygry a Rytíři Kladno přilákal na tribuny přes čtyři tisícovky diváků, kterým ale jeho aktéři příliš radosti neudělali. První rozruch přinesl před branku Schwarze Havlíček, jenž vyražený kotouč poslal ze spodní hranice kruhu na tyč. Krátce na to bylo horko i před Cháberou. Čakajík vyrazil dopředu doplněn Valským, z čehož se zrodilo přečíslení. Liberecký obránce přihrávkou našel hůl svého kolegy, ten však nedokázal kotouč přesně umístit a poslal ho vedle levé tyče.

Co se nepovedlo liberecké dvojce, to kladenská provedla bezchybně. Havlíček se s kotoučem protáhl do pásma, poslal kotouč na druhé křídlo, kde byl připraven Jan Dalecký a zacílil do sítě – 0:1. Další vážnější práci si už bruslaři obou celků pro gólmany nepřipravili. Po první třetině si těsného vedení tedy užívali hráči Kladna.

Ani druhá perioda nepřinesla ofenzivní přehlídku. Když už se ale hosté dostali do šance, nezaváhali. Kaberle vystihl nepozornost obranné dvojice, prohodil kotouč na Jiřího Kuchlera, jenž střelou mezi tělo a ruku Schwarze poslal Rytíře do dvoubrankového vedení.

Jinak se nesla druhá třetina v rytmu boje ve středním pásmu a po rozích kluziště. V tom měli mírně navrch liberečtí hokejisté, kteří Kladno přehrávali, ale na skvěle chytajícího Cháberu byli v rozhodujících momentech krátcí.

Do závěrečné dvacetiminutovky si tak nesli dvoubrankové manko. Krátce po jejím startu navíc mohl ještě zvýšit na rozdíl tří branek, poodkrytou klec však nezasáhl. Šest minut po startu třetiny se Bílí Tygři dočkali vytouženého úspěchu. Bulíř vybojoval kotouč, přihrál Čakajíkovi, který ve střelecké pozici podržel kotouč a následně ho vrátil Michalu Bulířovi prakticky před prázdnou bránu, do které ho liberecký forward bez potíží uklidil – 1:2.

Povzbuzené sebevědomí Severočechů ale dostalo o necelou minutu později třetí ránu. Výtisk byl vyloučen za nedovolené bránění a pět vteřin po začátku jeho trestu našel Kaberle volného Petra Tenkráta, jenž z voleje propálil Schwarze – 1:3. Tato rána už byla definitivní, i přes závěrečný tlak a hru bez brankáře se Libereckým nepodařilo skóre vyrovnat a na body tentokrát před domácím publikem nedosáhli.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek (Liberec): "Dnes jsme Kladnu darovali tři body. Zápas se lámal v přesilových hrách. Měli jsme jich devět a nebyli jsme schopni dát branku a ani jsme si nevytvořili žádný velký tlak. Celkově jsme v zápase byli špatní v předbrankovém prostoru a Kladno nás potrestalo z protiútoků. Musíme zase rychle spadnout na zem a začít tvrdě pracovat."

Jiří Kopecký (Kladno): "Bylo to ubojované vítězství, podpořené dobrým výkonem Jana Chábery. Doposud jsme se snažili hrát hokej a moc se nám to nedařilo, tak jsme si před zápasem řekli, že zkusíme zápas ubojovat, nehrát krásný hokej. To se povedlo. Jsou to pro nás belice důležité tři body."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner