Liberec bere z přestřelky pouze bod, ve Vítkovicích padl po nájezdech

Date of publication Author Lukáš Šonský

Vítkovice/Liberec – Bílí Tygři zavítali k předehrávce jedenáctého extraligového kola na led Vítkovic. Utkání nabídlo atraktivní podívanou, ve které se týmy přetahovaly o vedení. Liberečtí měli ještě ve druhé polovině třetí třetiny náskok dvou branek, ovšem nakonec získali pouze bod. Vítkovice stihly vyrovnat a v samostatných nájezdech rozhodly.

11. kolo, úterý 08. října 2013
6:5sn
(0:1, 3:2, 2:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Burger, 22. Svačina (Roman, Sloboda), 22. J. Káňa (Szturc), 55. J. Káňa (Štencel), 60. Štencel (Roman, J. Káňa), rozhodující sam. nájezd Roman – 10. Jass, 32. Urban (Voráček), 38. Bulík (Hunkes), 44. Čutta (Bartek, Vampola), 52. Urban (Nedvěd, Čakajík). Rozhodčí: Hradil, Šír – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 3:6, navíc Čutta (LIB) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 682. Střely na branku: 29:34. Třetiny: 0:1, 3:2, 2:2 – 0:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:5, 6:5sn. Nejlepší hráči: Jan Štencel – Marek Schwarz.

HC Vítkovice Ridera

Málek – Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka, Kovář, Stehlík, Pastor – Strapáč, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – J. Káňa, M. Hlinka, Szturc – Vandas, Valčák, Šedivý.

Melicherčík (22. Schwarz) – Hunkes, Čutta, Voráček, Výtisk, Ulrych, Čakajík, Jánošík – Zacha, Nedvěd, Valský – Bartek, Vampola, Bulík – Pospíšil, Filippi, Bulíř – Jass, Urban, Víšek.

Oba týmy vstoupily do utkání s vítězsvím v zádech. Vítkovice dokázaly v minulém kole po divoké přestřelce uspět na Spartě a Bílí Tygři zase v bojovném klání přemohli na svém hřišti Chomutov.

V liberecké brance dostal od začátku přednost opět Marcel Melicherčík, jenž hned v prvních minutách bránil svoji svatyni při dvou slepených přesilovkách soupeře. Severočeši ale obstáli a přesně v polovině zahajovacího dějství se poprvé prosadili, Koba Jass vybojoval kotouč ve středním pásmu a jeho střela zprava propadla Málkovi za brankovou čáru.

Vyrovnání vzápětí odmítl domácí útočník Szturc, který si od mantinelu vybruslil až před brankoviště. Melicherčík si ovšem s jeho zakončením poradil, na druhé straně zase Liberec ostřeloval Málka při početní převaze a na levý kruh si sjel bek Čutta. Jeho prudká střela však orazítkovala jen gólmanovu výstroj.

Začátek druhé třetiny se však nesl ve znamení velkého obratu Vítkovic, Ostravané bleskově využili dvě nabídnuté početní převahy. Melicherčíka poprvé prostřelil Jiří Burger, který sebral volný puk a ze spodní části kruhu jej poslal do sítě.

Brzy už domácí vedli, vyloučeného Voráčka vrátil z trestné lavice Vladimír Svačina, jenž pálil z podobné pozice jako vítkovický kapitán. A posléze slavily Vítkovice potřetí, Jan Káňa byl neobsazený u levé tyče a hokejisté Steelu vstřelili tři góly během minuty a pěti vteřin.

Melicherčík následně přenechal místo mezi třemi tyčemi Schwarzovi, ten se musel ihned činit a likvidovat Hunovu střelu z úhlu. Přesné trefy se ale dočkal i Liberec, Voráčkův pas propadl až k Tomáši Urbanovi. Urostlý útočník se dostal do samostatného úniku a propálil Málka.

Do kabin se nakonec hráči rozešli za nerozhodného stavu, nenápadná teč Tomáše Bulíka totiž skončila za nic netušícím brankářem a rozsvítila na časomíře skóre 3:3. To se navíc mohlo ještě měnit, ale Filippi s Pospíšilem ztroskotali v posledních sekundách druhé části na Málkovi.

Povzbuzení Tygří dokázali protivníkovi zkraje závěrečné dvacetiminutovky znovu odskočit. Sami sice mohli inkasovat, ovšem Huna v dobré palebné pozici selhal. Zato o pár vteřin později vypálil Bartek a nehlídaný Jakub Čutta už měl z dorážky jednoduchou úlohu.

Osm minut před koncem základní hrací doby se po Nedvědově přihrávce dokázal trefit před brankou volný Tomáš Urban, jeho druhý gól v utkání ale Bílým Tygrům tři body nepřinesl.

Při signalizované výhodě vzápětí snížil Jan Káňa, který skóroval rovněž podruhé v zápase a i tentokrát se na něj smála poloprázdná branka. Vítkovičtí ihned vrhli všechny síly do útoku, soupeře svírali a měli k dispozici i přesilovku v pěti proti třem. Jan Štencl ale prostřelil Schwarze až v čase 59:50, mladý obránce zúročil nápor domácích z předchozích minut a za stavu 5:5 poslal zápas do prodloužení.

Vítěze utkání však určily až samostatné nájezdy. Ten rozhodující vstřelil vítkovický Ondřej Roman a zajistil svým barvám po atraktivní přetahované bonusový bod.