Liberec ztratil slibný náskok a z utkání s Hradcem bere pouze bod

L i b e r e c – Pod Ještědem se v neděli představil tým z Hradce Králové. Po většinu utkání se zdálo, že mají Tygři výsledek pod kontrolou, v posledních minutách ho však ztratili a za prohru v prodloužení berou pouze jeden bod.

12. kolo, neděle 13. října 2013
6:7p
(5:2, 1:2, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Bulík (Čakajík, Vampola), 7. Vampola (Čutta), 10. Bartek, 14. Urban (Nedvěd), 16. Vampola (Bartek, Nedvěd), 28. Bulíř (Vampola, Filippi) – 12. Mertl (Harant, Kudrna), 20. Červený (Škoda, Ptáček), 32. Kudrna (Mertl, Vydarený), 40. Škoda (Červený), 53. Suja (Škoda, Červený), 60. Šimánek (Kudrna, Květoň), 62. Květoň (Frühauf). Rozhodčí: Jeřábek, Bauer – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:2. Diváci: 4454. Střely na branku: 26:44. Třetiny: 5:2, 1:2, 0:2 – 0:1. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:7p. Nejlepší hráči: Petr Vampola – Vladimír Škoda.

Schwarz – Čakajík, Voráček, Výtisk, Hunkes, Ulrych, Šimek, Čutta – Urban, Nedvěd, Valský – Bartek, Vampola, Bulík – Pospíšil, Filippi, Bulíř – Jass, Zacha, Víšek.

Mountfield HK

Kantor (10. Kacetl) – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil – Kudrna, Mertl, Šimánek – Tvrdík, Langhammer, Květoň – Škoda, Červený, Suja – Švihálek, Knotek, Rousek.

Oba soupeři vstupovali do zápasu s opačnými problémy. Hradecký Mountfield okupoval před utkáním šestou pozici, tedy poslední zajišťující přímý postup do play-off. Bílí Tygři se naopak pohybovali na hranici mezi předkolem play-off a play-out, konkrétně na jedenáctém místě. Body však byly nutně potřeba na obou stranách.

Úvod utkání přinesl poněkud nervózní hru. Hlavně hosté si vytvořili několik nebezpečných šancí, ani jednu však neproměnili. Na tahu byli tedy domácí a ti si hned z první pořádné příležitosti připsali branku. V páté minutě nahodil od modré čáry Čakajík, gólman Kantor puk vyrazil pouze před bránu a tam už měl Tomáš Bulík snadnou práci.

Skóre 1:0 však na výsledkové tabuli nesvítilo dlouho. Jen o dvě minuty později ujel ve vlastním oslabení Petr Vampola a střelou pod rukou brankáře potrestal špatné střídání hradeckého klubu.

Ještě v první desetiminutovce viděli diváci v Tipsport Areně třetí branku Liberce. Martin Bartek vypíchl hostujícím hráčům kotouč a střelou zápěstím rozvlnil síť Kantorovy branky. Hradecký brankář okamžitě po gólu uvolnil své místo v kleci mladíkovi Kacetlovi a nešťastný duel pro něj rychle skončil. Mountfield se však nevzdal a dokázal krátce na to snížit. Na samém začátku dvanácté minuty zmenšil náskok domácích Tomáš Mertl, který pálil puk z pravého kruhu.

To ale stále nebyl konec přestřelky v úvodní třetině. Další gól měl na svědomí domácí Tomáš Urban, jenž pohotově dorazil Nedvědovu střelu. A o necelé dvě minuty později skóroval po pohledné přesilovkové kombinaci Petr Vampola, čímž zvýšil již na 5:1. V poslední minutě první dvacetiminutovky vrátil Hradeckým naději po situaci tři na jednoho Rudolf Červený, i tak však šli do kabin mnohem spokojeněji domácí.

A byli to právě Bílí Tygři, kdo se jako první prosadil ve druhém dějství. Michal Bulíř zakončoval po křižné přihrávce Petra Vampoly a puk se po Kacetlově zákroku zastavil jen pár centimetrů za brankovou čárou. Hosté se však o několik minut později opět přiblížili na dostřel, když ex-liberecký Jaroslav Kudrna využil přesilovou hru.

Už se zdálo, že ve druhé třetině žádnou další branku neuvidíme, nakonec však deset vteřin před jejím koncem ve vlastním oslabení ujel Vladimír Škoda a nekompromisně zavěsil do růžku Schwarzovy branky. Pro třetí část hry tak přeci jen Hradec vykřesal jiskřičku naděje a snížil na pouhý dvougólový rozdíl.

Ještě více k vyrovnání se hosté přiblížili potenciálnímu bodovému zisku v polovině třetího dějství. Jakub Suja vystřelil nenápadnou střelu z hranice kruhů a k překvapení všech trefil růžek Schwarzovy branky.

Závěrečný nápor Hradce byl zbržděn vyloučením za příliš mnoho hráčů na ledě tři minuty před koncem základní hrací doby, Liberec tak měl ideální příležitost pošetřit síly. Hosté po vypršení trestu zkusili hru v šesti a ta přinesla ovoce. Po velkém závaru před bránou usměrnil kotouč do sítě Jiří Šimánek a poslal zápas do prodloužení.

To nakonec trvalo pouze krátce. Lukáš Květoň prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a zařídil tak bod navíc pro Mountfield. Bílí Tygři navzdory průběhu utkání berou pouze bod.