Reportáž

Tygři si na Beranech nesmlsli, ze Zlína jedou bez bodu

Zlín/Liberec – V pátek večer se Bílí Tygři představili na opačném konci republiky, kde vyzvali PSG Zlín. Po většinu zápasu bohužel tahali za kratší konec a na domácí nestačili, trpěli hlavně bezzubou koncovkou. Ševci dokonce Liberec přestříleli poměrem 31:20 a po zásluze brali body za vítězství.

Páteční utkání svedlo dohromady dva celky ze spodní poloviny tabulky. Zlínští do něj vstupovali z poslední příčky zajišťující předkolo play-off, Bílí Tygři mezitím tuto hranici pouze atakovali z 12. místa. Oba týmy dělily pouhé dva body, jakýkoliv zisk či ztráta tak měly dvojnásobnou váhu.

Vstup do zápasu vyšel mnohem lépe domácím. Po faulu Vampoly ve středním pásmu čekala Zlín přesilová hra, kterou s přehledem využil. Antonín Honejsek našel střílenou přihrávkou před brankou zcela přesně Radima Tesaříka a ten už neměl se skórováním žádný problém.

Ve třinácté minutě navíc přišla další pohroma pro hostující hráče. Po faulu na unikajícího Petra Holíka bylo nařízeno trestné střílení a zmíněný exekutor ho s notnou dávkou štěstí proměnil. Puk sice nejprve orazítkoval tyč, od ní se však odrazil k Melicherčíkovým betonům a brankář Liberce si ho nešťastně srazil za svá záda.

Tygři za svým soupeřem v první dvacetiminutovce vyloženě zaostávali, což dokládal také poměr střel 17:5 pro domácí. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:0 pro Zlín, přičemž Marcel Melicherčík ještě několika potenciálním brankám zabránil.

Druhé dějství nenabídlo oku diváka žádnou atraktivní podívanou. Tygři se sice snažili snížit, ovšem pozorná obrana domácích je do žádných větších šancí nepouštěla. Beranům stačilo držet kotouč, což také s velkou oblibou dělali, a své soupeře tak hrát nenechávali. Do největší šance se v přesilovce dostal Vampola, ani on však na Horčičku nevyzrál a stav se tak neměnil.

I třetí třetina přinesla podobnou podívanou. Liberec se sice pokoušel prolomit obranu „ševců“, to se mu však nedařilo. S blížícím se závěrem utkání navíc prohloubil propast mezi týmy Zdeněk Okál, který za Melicherčíkova záda dorazil tečovanou Kotvanovu střelu.

Třígólový rozdíl již hostujícímu celku sebral téměř veškerou naději a utkání se pouze dohrávalo. Čestného úspěchu ještě mohl dosáhnout aktivní Petr Vampola, ale jeho střelu zlínská obrana zblokovala a skóre tak zůstalo 3:0.

Ohlasy trenérů

Juraj Jurík (PSG Zlín): "Těžili jsme z první třetiny a připravovali na se na druhou, která bývá z naší strany bolavá. Zvládli jsme ji a v poslední třetině jsme si výsledek pohlídali, za což si body zasloužíme. V domácích zápasech chceme napadat. Dnes nám herní styl Liberce sedl. Vyvarovali jsme se hluchých míst. Nehráli jsme špatně ani proti Spartě, ale dnes jsme dali góly."

Milan Černý (Bílí Tygři Liberec): "Důvody, proč jsme nevyhráli, jsou dva. První třetina byla špatná a během celého utkání jsme nehráli dobře přesilovky. Přijeli jsme hrát zodpovědně dozadu. Měli jsme představu, že utkání odehrajeme na minimum obdržených branek a že rozhodneme v přesilovkách. Nebyli jsme dnes ale nebezpeční a navíc je potřeba vyzdvihnout dobrou obranu Zlína."

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner