Reportáž

Liberečtí podruhé v řadě s čistým kontem, Kladno skolili třemi zásahy

Kladno/Liberec – Po reprezentační pauze se extraliga znovu rozjela na plné obrátky. Pro Bílé Tygry to znamenalo souboj s kladenskými Rytíři na jejich ledě. A výlet to byl úspěšný, Liberečtí nepovolili Středočechům jediný zásah a sami se prosadili třikrát, tudíž si pod Ještěd vezou všechny body.

První třetina zápasu moc vzrušení divákům na Městském zimním stadionu nepřinesla. Její jediná větší šance se pak urodila hned v první pětiminutovce. Obstaral jí Miloslav Hořava, jenž se v minulosti objevil i v dresu Liberce, který nebezpečně operoval na brankovišti. Melicherčík si s jeho počínáním ale poradil, stejně jako s předchozí střelou Tenkráta.

To bylo do první sirény v podstatě všechno, co se před jednou nebo druhou brankou událo. Druhých dvacet s tímto stavem věcí zahýbalo. Nejprve zívala na Pateru prázdná branka, kladenský veterán ale nedokázal posunout kotouč za čáru. Poté se na výlet vydal liberecký Bartek, ani on ale neuspěl.

Kotouč v brance byl k vidění po střele Tomáše Urbana, jenž se prosadil téměř přesně v polovině zápasů. O pět minut později dostal Liberec výhodu jednoho muže v poli, kterou v jejím závěru zužitkoval. A postaral se o to trochu překvapivě defenzivní specialista Jan Výtisk, jenž byl zcela osamocen na brankovišti.

Po čtyřiceti minutách na tom tedy byly lépe liberecké šelmy. Třetí perioda, podobně jako ta první, také nepřinesla žádný ofenzivní koncert, ale opatrný hokej na obou stranách. I přesto měli oba gólmani práci, zejména pak Chábera. Ten se hodně zapotil hned při šanci Nedvěda, jenž ale z blízkosti nedokázal zacílit mimo pokrytý prostor. Krátce po něm sahal po druhém zásahu v zápase Urban, když se utrhl bekům. Jeho únik zakončený blafákem ale definitivní tečku a pojistku tří bodů nepřinesl.

Ta přišla až necelé dvě minuty před dovršením základní hrací doby. Rytíři byli znovu ve čtyřech, když skvělou přihrávkou našel Bartek Petra Nedvěda, který pohodlně zavěsil. Zásah kapitána Bílých Tygrů tedy potvrdil liberecké vítězství. Druhé v řadě, které Severočeši zvládli urvat bez inkasované branky. Upevnili si tak desátou příčku, právě před Kladnem, a na deváté Pardubice ztrácí Liberec jediný bod.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Vojta (Rytíři Kladno): "Pokračujeme v mizerných výkonech. Opět jsme nedali gól. Stále se střelecky trápíme, což jsme potvrdili i v dlouhé početní výhodě, kdy hosté měli hned dva hráče na trestné lavici. Ale když nedokážeme dát branku do odkryté branky ani z brankoviště, nemůžeme vyhrát. V naší situaci samozřejmě nastal čas myslet na výměny hráčů. Ředitel klubu Bartoš byl nyní čtyři dny za Jardou Jágrem a vrátil se teprve těsně před zápasem, takže uvidíme, co se v následujících hodinách, maximálně dnech stane."

Milan Černý (Bílí Tygři Liberec): "Samozřejmě jsme spokojeni s výhrou, dokonce si odvážíme i nulu. Po první třetině kdy jsme se nedokázali prosadit, jsme se naštěstí ve druhé části dvakrát trefili, což našim hráčům přineslo pohodu. Musím všechny pochválit. Samozřejmě počínaje gólmanem Melicherčíkem, který zachytal opravdu velice dobře."

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner