Reportáž

Série výher končí, v domácím duelu Tygři nestačili na Pardubice

L i b e r e c – V úterním duelu hostili Bílí Tygři na svém ledě tým z Pardubic. Ačkoliv byli domácí aktivnějším týmem a svého soupeře většinu času přehrávali, tak nevydařená půlminuta v prostřední části rozhodla o tom, kdo si připíše tři body. Východočeši vstřelili dva rychlé góly a odjíždějí z pod Ještědu s kořistí.

První třetina utkání byla spíše v režii Tygrů. Po většinu času drželi puk na svých holích v pásmu soupeře. První větší šanci měl domácí Vampola, který ale svou příležitost zahodil, když puk poslal těsně nad klec chytajícího Salfického. O chvíli později se v akci znovu ukázal Vampola z modré čáry, ale ani tentokrát se mu nepoštěstilo .

Z hokejek Libereckých však střely létaly dál, ta Nedvědova však byla sražena a Bartek narazil na konstrukci svatyně hostů. I hosté se dostali k několika příležitostem, Semorádův pokus zastavil Melicherčík betonem, Vašíčkův projektil byl zblokován do ochranné sítě. Na druhé straně pak Vampola servíroval Bartekovi před branku, ten narazil na Salfického. Minutu před koncem úvodní části už to skutečně vypadalo, že bezbrankový stav skončí, ale aktivního Vampolu v tutovce znovu dokázal zkrotit gólman Východočechů.

Střelecká smůla panovala dále od počátku prostřední periody. Pospíšil narazil na beton a Čakajík z druhé vlny minul prázdnou klec. Další z vyložených šancí měl hostující Píša, který však namazal Valskému a ten v protiútoku nezamířil přesně mezi betony. První branky jsme se dočkali v dvacáté deváté minutě, když Benákovu střelu dorazil za záda gólmana Jiří Cetkovský – 0:1. Skončila tak série Melicherčíka bez inkasovaného gólu – puk za sebe nepustil přes 220 minut a dostal se tak na historické třetí místo.

Že liberecký brankář nezačne hned zadělávat na další sérii bylo jasné o půl minuty později. Tentokrát obrana neuhlídala Endála, jenž poslal puk na Petra Sýkoru, a hosté se radovali podruhé – 0:2. Aktivita Severočechů po dvoubrankové sprše trochu polevila. Zvyšovat zkoušel Zdráhal, ale jeho střela přeletěla tři tyče, další pokus Sýkory vychytal Melicherčík.

Pokusy o snížení Tygrů nebyly moc úspěšné, Filippi nenašel v dobré pozici Víška. Tomáš Filippi pak znovu nedokázal umístit puk, když narazil na dobře chytajícího Salfického. Ke konci třetiny se domácí ještě zmohli na tlak, ale nikdo z trojice Derner, Nedvěd, Bartek nebyl úspěšný.

Úvod závěrečné dvacetiminutovky přinesl šance, ale oproti začátku se hra uklidnila. Čakajík nezamířil ideálně a o chvíli později nechal uniknout Endála, s ním si poradil domácí strážce svatyně. Snižovat mohl Urban, ale místo střely dal přednost Čakajíkovi a ten už na kotouč nedosáhl. Celkově jako by na Tygry padla smůla, všechny jejich pokusy byly zblokovány.

V dalším průběhu Nedvěd nepřešel přes pardubickou hráz, Benák pak pálil těsně mimo. Největší šance domácích byla po dělovce Valského, která orazítkovala horní tyčku. I Derner a Bulíř narazili na odpor hostující obrany jištěné Salfickým. Dvě minuty před koncem základní hrací doby dostali domácí početní výhodu a brankář Melicherčík odjel na střídačku – Severočeši chtěli zkusit štěstí šest proti čtyřem. Ani takto se ale Tygrům nezadařilo a tři body si vezou domů Pardubice po výsledku 0:2.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek (Bílí Tygři Liberec): "Dnes jsme se mohli na Pardubice bodově dotáhnout, bohužel se nám to nepodařilo. Bez gólu se vyhrát nedá, byli jsme hluší na brankovišti a celkově jsme moc šancí neměli. Zklamal mě výkon a přístup některých hráčů, očekával bych od nich větší nasazení a bojovnost."

Zdeněk Venera (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): "Bylo to poměrně vyrovnané utkání, rozhodla situace z poloviny zápasu, kdy se nám podařilo vstřelit dvě branky v rychlém sledu za sebou. Poté jsme se již soustředili na obranu a výsledek ubránili. Tři body z Liberce jsou velice cenné."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner