Proti Třinci se daří! Liberečtí vezou ze Slezska tři body

Date of publication Author Daniel Ježek, Tomáš Dolejš

Třinec/Liberec – V úterý začali Bílí Tygři třetí čtvrtinu tuzemské soutěže na ledě Třince. Severočeši vstoupili do duelu lépe a rychle vstřelili branku, ovšem domácí ještě dokázali srovnat. Liberečtí však zvýšili svou aktivitu a díky využitým přesilovkám dokázali nakonec porazit Oceláře 4:1. Dvěma góly se blýskl kapitán Petr Nedvěd.

27. kolo, úterý 03. prosince 2013
1:4
(1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Peterek (Hrabal, Květoň) – 2. Bartek (Výtisk), 24. Nedvěd (Hunkes), 26. Nedvěd (Bartek), 46. Výtisk (Hunkes). Rozhodčí: Mikula, Polák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:8, navíc Derner (LIB) 5 minut + OT do konce utkání, Výtisk (LIB) 10 minut OT a OT do konce utkání. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 849. Střely na branku: 40:21. Třetiny: 1:1, 0:2, 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4. Nejlepší hráči: Jan Peterek – Petr Nedvěd.

HC Oceláři Třinec

Hamerlík – Galvas, Hrabal, Linhart, Roupec, Kania, Krejčí, Foltýn, Lojek – Varaďa, Bonk, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Orsava – Rákos, Peterek, Květoň – Rufer, Zagrapan, Marek Růžička

Schwarz – Derner, Hunkes, Voráček, Výtisk, Kolmann, Čakajík, Vitásek, Šimek – Dušek, Nedvěd, Urban – Víšek, Bulík, Bartek – J. Vlach, Zacha Valský – Pospíšil, Bulíř

Oceláři pro duel s Libercem udělali změnu v brankovišti – Hrubce nahradil uzdravený Peter Hamerlík. Ten si ale úvodní zápas v letošní sezóně zcela jistě představoval jinak. Už po sedmašedesáti vteřinách musel slovenský brankář ve službách Třince lovit puk z vlastní branky, když jej po přesném pasu Výtiska propálil Martin Bartek.

Bílí Tygři byli aktivnější i v dalším průběhu první desetiminutovky, pokusy Urbana a Nedvěda se ale neujaly. Oceláři se poprvé ke slovu přihlásili na konci sedmé minuty. Bonk si našel místečko před hostující brankou, střelou z první ale Schwarze překonat nedokázal. Slezané si tak na svou gólovou radost museli počkat do třinácté minuty.

Domácí hráli přesilovku, když se střela Hrabala odrazila k nehlídanému Janu Peterkovi. Třinecký matador bez obtíží postrčil kotouč do odkryté branky. Do první sirény mohli se skórem zahýbat ještě domácí Adamský či liberecký Bulíř, ani jeden ale nevyzrál na brankáře soupeře.

Prostřední dvacetiminutovka se nesla v jasné režii hostujícího celku, který v rozmezí necelých tří minut dokázal odskočit do dvoubrankového vedení. Severočeši obě branky vsítili v přesilovce, pokaždé skóroval Petr Nedvěd. Liberecký kapitán nejprve ve dvacáté čtvrté minutě propálil vše, co mu stálo v cestě, v další gólové situaci Nedvěd doklepával do branky vyraženou střelu Bartka – 1:3.

Oceláři se do větší šance dostali až po uplynutí poloviny druhého dějství, ani Galvas ani Adamský ale Schwarze překonat nedokázali. A když se v závěru třetiny neprosadil ani hostující Valský, šlo se do kabin za dvougólového vedení Liberce.

Poslední dvacetiminutovka byla nejvypjatější v celém zápase. Bílí Tygři nejprve navýšili své vedení na 4:1, když se od modré čáry prosadil Jan Výtisk. Stejný hráč byl hlavním aktérem i v následujících okamžicích, kdy po strkanici s domácím Rákosem byl vyloučen do konce zápasu.

Ani absence jednoho z klíčových beků nezastavila hosty v cestě za třemi body. Oceláři se sice v závěru zápasu snažili o korekci stavu, nepomohla jim k tomu ani přesilovka šest proti třem. V ní byl střelecky nejaktivnější Martin Růžička, ani jeden z jeho tří pokusů ale nemířil přesně. Liberec si tak dokázal pohlídat svou výhru, Oceláři odešli z ledu bez bodu. Třinec – Liberec 1:4.