Bílí Tygři si pochutnali i na indiánech a posouvají se na desátou příčku

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Další skvělý zápas předvedli hokejisté Bílých Tygrů ve 28. kole letošního ročníku Tipsport extraligy. Na ledě Tipsport areny přivítali úřadujícího šampiona z Plzně a napínavý duel ovládli poměrem 4:2. Dvěma góly se blýskl Tomáš Urban, dvě asistence přidal Petr Nedvěd. Úžasný výkon podal i gólman Marek Schwarz a také Jaroslav Vlach, jenž byl vyhlášen hvězdou utkání.

28. kolo, čtvrtek 05. prosince 2013
4:2
(1:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. Urban (Vlach, Valský), 23. Bulík (Výtisk, Hunkes), 48. Bartek (Bulík, Nedvěd), 57. Urban (Nedvěd, Dušek) – 22. Indrák, 25. Lev (Indrák, Pletka). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Hejl, Kajínek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 327. Střely na branku: 28:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Schwarz – Vitásek, Hunkes, Výtisk, Voráček, Čakajík, Kolmann, Šimek – Dušek, Nedvěd, Urban – Víšek, Bulík, Bartek – Vlach, Zacha, Valský – Bulíř, Pospíšil.

HC Škoda Plzeň

Mensator – Seman, Hanzlík, Boháč, Jeřábek, Marcel, Mozík, Slavík – Vlasák, Kašpařík, Duda – Pletka, Lev, Indrák – Hollweg, Sýkora, Dvořák – Holec, Vlček, Schleiss.

Čtvrteční utkání Bílých Tygrů s Plzní začalo v rychlém tempu, ačkoli moc šancí hokej nenabízel. Aktivnější byli domácí, které však buď zastavila obrana hostů nebo brankář Mensator. První velkou šanci měl obránce Čakajík, který dorážel po střele Pospíšila, avšak neúspěšně. Blízko ke gólu byla i Zachova formace, ale při zakončení Vlacha scházelo Severočechům štěstí.

Bezbrankový stav byl prolomen až ke konci úvodní periody. V šestnácté minutě zapracovala za plzeňskou klecí dvojice Urban Valský a druhý jmenovaný našel v mezikruží připraveného Vlacha, který ihned vypálil. Jeho střelu ještě Mensator zastavil, na dorážku Tomáše Urbana už však nedosáhl – 1:0. Poté ještě domácí zahrozili při oslabení a byl to znovu Vlach, jenž tentokrát vymetl boční síť.

Druhá dvacetiminutovka už nabídla gólových okamžiků více, a to hned tři. Jako první se prosadili hosté, kteří tak vyrovnali skóre. Stalo se tak hned po 96 vteřinách, kdy kotouč vsítil osmnáctiletý Miroslav Indrák, pro nějž to byla první trefa extraligové kariéry – 1:1. Liberec vyrovnal ani ne o minutu později. Výtisk při přesilovce skvěle přihrál před branku Tomáši Bulíkovi, jenž chladnokrevně pokořil Mensatora – 2:1.

Bílí Tygři však neudrželi svůj obnovený náskok moc dlouho. Plzeňané vyrovnali o dvě minuty později a byl u toho opět Indrák. Ten tentokrát nahrával Jakubu Lvovi, který neváhal a zavěsil do odkryté poloviny Schwarzovy svatyně – 2:2. Ke konci třetiny se mohli indiáni dostat do vedení, Dudův pokus už už klouzal do sítě, ale přímo na čáře jej odpálil Vlach, pro nějž to byl velký zápas.

Tipsport arenu tedy čekala napínavá poslední třetina, ve které brzy mohli strhnout vedení na svou stranu hosté. Indiáni šli po faulech Nedvěda a Čakajíka do přesilovky pět na tři, a to na minutu a 12 vteřin. Při početní výhodě několikrát pálili do odkryté klece Vlasák a Duda, trojice statečných Tygrů však odolala, především díky několika skvělým blokům Výtiska.

Z toho plynula pro Severočechy psychická výhoda, kterou hodlali využít. Zasloužil se o to Martin Bartek, který bez problému vsítil puk po pěkném pasu Bulíka – 3:2. O chvíli později přidali Liberečtí další trefu, když podruhé překonal Mensatora Tomáš Urban, který stál osamocen před brankou – 4:2. Dvougólové vedení si už domácí pohlídali, a tak si zaslouženě připsali tři body do tabulky.