Litvínov semlel liberecké naděje už v úvodu, Tygři nakonec schytali debakl

Date of publication Author

Litvínov/Liberec – Bílým Tygrům se zápas devětadvacátého kola nepovedl. Svěřenci trenéra Pavla Hynka usilovali na litvínovském ledě o třetí vítězství v řadě, ovšem selhali. Hokejisté Vervy si dostatečný náskok vybudovali už v první třetině a soupeři za šedesát minut hry nasázeli celkem osm branek. Modrobílým nepomohl ani hattrick Tomáše Bulíka.

29. kolo, neděle 08. prosince 2013
8:3
(4:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Jánský (Ručinský), 6. Hübl (Zeman, Ručinský), 8. Hübl (Hanzl, Černý), 9. Trávníček (Hanzl, Posmyk), 33. Zeman (Stříteský, Hübl), 39. Trávníček (Ručinský, Posmyk), 58. Černý (Stříteský, Zeman), 59. Hübl (Jánský) – 20. Bulík (Hunkes), 33. Bulík (Bartek, Hunkes), 58. Bulík. Rozhodčí: Kalivoda, Lacina – Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 9:12, navíc Posmyk (LIT) 10 min., Majdan (LIT), Vlach (LIB) 5 minut + do konce utkání a Nedvěd (LIB) trest ve hře. Využití: 6:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 445. Střely na branku: 35:31. Třetiny: 4:1, 2:1, 2:1. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 8:3. Nejlepší hráči: Viktor Hübl – Tomáš Bulík.

HC VERVA Litvínov

Francouz – Stříteský, Zeman, Gula, Šlégr, Posmyk, Chaloupka – Jánský, Hübl, Ručinský – Martynek, Hanzl, Trávníček – Majdan, Piroš, Černý – Písařík, Jurčík, Pšurný.

Schwarz (6. Melicherčík) – Hunkes, Čutta, Voráček, Výtisk, Kolmann, Čakajík, Šimek – Urban, Nedvěd, Dušek – Bartek, Bulík, Víšek – Valský, Zacha, Vlach – Bulíř.

Bílí Tygři letos dokázali proti Litvínovu v obou předchozích případech bodovat, třetí vzájemné měření sil jim však hrubě nevyšlo. Vzkříšený soupeř byl v první třetině důraznější, hladovější a dostatečně produktivní.

Už v čase 3:14 se trefil Peter Jánský, který utekl hostujícím obráncům a zamířil přesně nad Schwarzovu lapačku. Zanedlouho slavila Verva znovu, tentokrát po přesilovkové trefě Viktora Hübla.

Liberečtí šli za úvodních šest minut hry čtyřikrát na trestnou lavici. A černožlutí dokázali z jejich prohřešků pohodlně těžit. Brankáře Melicherčíka, který nahradil v hostující svatyni Marka Schwarze, pokořil svým druhým gólem v zápase Viktor Hübl, jenž stál neobsazený u pravé tyčky.

O chvilku později si neomylně počínal i Michal Trávníček, který zakončil rychlou kombinaci Litvínova. Domácí využili tři přesilovky a v deváté minutě vedli už 4:0, Tygři se navíc museli obejít bez kapitána Nedvěda. Ten totiž neudržel emoce na uzdě a krátce před čtvrtou brankou vyfasoval od rozhodčích trest ve hře.

Chemici ale v aktivitě polevili a hra se často přelila také na opačnou stranu hřiště. Francouz se nejprve zapotil při úniku Duška, útočník však z úhlu trefil jen boční síť. Za zády brankáře skončilo až doklepnutí Tomáše Bulíka, který svoji dorážkou uzavřel divokou dvacetiminutovku.

V podobné režii se nesla i nadcházející část, byť byla na branky o poznání chudší. Sudí však vykazovali ze hry jednoho hráče za druhým a nabízely týmům i dvojnásobné početní výhody. Jako první na sebe upozornil Ručinský, ovšem v samostatném úniku si na Melicherčíka nepřišel. Na druhé straně neslavila úspěch ani střela Urbana, kterou litvínovský muž s maskou vykopl betonem.

Mezi tři tyče zamířil až Jiří Zeman, který převzal pas od Stříteského a z pravého kruhu propálil přesouvajícího se gólmana. Na protiúder ale hosté nečekali dlouho, za osmnáct vteřin upravil na 5:2 Tomáš Bulík.

Gólový účet prostřední periody ale uzavřel Litvínov. Jmenovitě Martin Ručinský, který se opřel do volného puku na modré čáře a propálil bezmocného Melicherčíka.

Třetí dějství nejprve okořenila bitka Vlacha s Majdanem a posléze i tři vstřelené branky. Tomáš Bulík se prosadil v neobvyklé situaci, spolu s dvěma spoluhráči se totiž bránil dvojnásobnému oslabení. Vystihl však nepřesnou rozehrávku soupeře, v přímém souboji s Francouzem nezaváhal a zkompletoval hattrick. Verva si ovšem pohodlně dokráčela za dvojnásobnou pojistkou. Z dorážky pokořil Melicherčíka Jakub Černý a následně překročil osobní hranici tří gólů i Viktor Hübl.