Reportáž

Po dramatickém závěru Tygři body z Brna nevezou

Brno/Liberec – Poslední utkání před reprezentační pauzou odehráli liberečtí hokejisté v metropoli Moravy, tedy v Brně. I když se dostali Tygři do vedení, Kometa dokázala otočit. Severočeši ještě srovnali, ale ve třetí třetině na soupeře nestačili a ten se dostal do dvoubrankového vedení. Svěřenci Pavla Hynka ještě zatopili pod kotlem v samém závěru a přiblížili se na rozdíl jednoho gólu, srovnat však už nestihli a jedou domů s prázdnou.

Poslední utkání před vánočními svátky začala aktivněji Kometa. Domácí hokejisté zaměstnávali libereckého brankáře Melicherčíka několika střeleckými pokusy, na druhou stranu navíc nepouštěli Bílé Tygry vůbec do šancí. Příležitosti Tomáše Svobody a Viléma Buriana volaly po gólu, překonat libereckého brankáře se však domácím útočníkům nepodařilo.

Až v patnácté minutě duelu si domácí brankář Čiliak připsal první úspěšný zákrok, hrudí vykryl pokus Urbana z pravého kruhu. Z druhé střely v zápase se ale již Liberečtí mohli radovat, kapitán Petr Nedvěd přebruslil na pravém křídle brněnskou obranu a sám proti Čiliakovi se střelou pod víko nemýlil – 0:1.

Druhá třetina přinesla brzké brněnské vyrovnání. Nová modrobílá akvizice Štěpán Novotný se vymotal s pukem před Melicherčíka, kterého dokázal nadvakrát překonat – 1:1. Dokonat domácí obrat mohli ve vlastním oslabení Čermák s Hruškou, druhý jmenovaný obdržel v přečíslení dva na jednoho pas od brněnského kapitána, na beton libereckého brankáře si ale nepřišel.

Zajímavé okamžiky se odehrály během vyloučení domácího Hanzlíka. Kometa nejprve ve vlastním oslabení dokázala prostřelit Melicherčíka zásluhou Michala Kempného, po necelé minutě však skóre dorovnal liberecký Petr Nedvěd. Kapitán hostí obdržel na pravém křídle přesný pas od Vampoly a s domácím brankářem si již poradil – 2:2.

Závěr třetiny patřil Kometě, Jan Hruška mohl ze skrumáže před bránou poslat svůj tým znovu do vedení, když se ale Kometě nevydařila ani přes minutu a půl trvající přesilová hra pěti proti třem, odebraly se oba celky na nerozhodnutého stavu.

I třetí třetinu načali domácím tím nejlepším možným způsobem. Při vyloučení Valského utekly z početní výhody jen tři vteřinky, když na modré čáře napřáhl David Nosek a svým premiérovým gólem v brněnském dresu trefil přesně pod víko Melicherčíkovy brány – 3:2. Srovnat mohli po několika okamžicích Bulík a Vampola, ani jeden z nich však puk za Čiliakova záda nedopravil.

Navýšit brněnské vedení mohl Němec, ten však proti Melicherčíkovi neuspěl. Co se nepovedlo Svobodovi, povedlo se o několik okamžiků později Vilému Burianovi. Vysoký útočník domácích si v přečíslení dva na jednoho počkal na milimetrový pas od Zohorny a netrefit už prázdnou bránu by byl hřích – 4:2.

Uklidňující branku mohl čtyři minuty před koncem přidat právě i Zohorna, v jasné šanci ale trefil jen hostujícího brankáře. A rázem přišlo drama. Liberecký Petr Vampola prostřelil půl minuty před koncem z mezikruží Čiliaka a vykřesal pro svůj tým naději. Další branku ale už hosté přidat nedokázali, jejich útočný kolotoč v pásmu před domácím brankářem vyrovnávací brankou neskončil.

Ohlasy trenérů

Karel Beran (HC Kometa Brno): Z naší strany to bylo vydřené utkání. Vstoupili jsme do něj slušně, měli jsme tlak, ale nemohli jsme opět dát gól. Důležité bylo, že jsme z prvního střídání ve druhé třetině vstřelili branku. Závěr jsme si trochu zkomplikovali, ale naštěstí to dobře dopadlo. Tři body jsou pro nás důležité.

Milan Černý (Bílí Tygři Liberec): Byl to úporný zápas, nevstoupili jsme do něj úplně dobře, byli jsme pasivní a ve středním pásmu jsme neodkázali pochytat útoky soupeře. Paradoxně jsme ji ovšem vyhráli. Od půlky zápasu se nám rozpadla obrana, dohrávali jsme na pět obránců, další negativum bylo, že jsme inkasovali ve vlastní přesilovce. Pozitivem pak je, že jsme bojovali až do samotného konce. Na body to bohužel nestačilo.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner