Reportáž

Ani potřetí Tygři nevyzráli na Pardubice a vracejí se s prázdnou

Pardubice/Liberec - Liberečtí hokejisté se k pětatřicátému kolu extraligy vydali na led Pardubic. V prvních dvou periodách inkasovali Severočeši po jednom gólu, ovšem v poslední dvacetiminutovce dokázali snížit. Na srovnání však nedošlo, v posledních minutách duelu dokázaly Pardubice ještě dvakrát zasáhnout a nechávají Tygry bez bodu. Jedinou branku Liberce zaznamenal Tomáš Bulík.

Pardubice vstoupily do boje s cílem skoncovat s vlažnými začátky, které je trápily v minulých duelech. Plán začal naplňovat už po dvou a půl minutách Radovan Somík. Kolář zachytil nepřesné vyhození na modré čáře, předal jej Somíkovi a ten okamžitě pálil – 1:0.

Liberec mohl zareagovat v přesilovce, ale zahrál si ji jen krátce. Šance ale byly k vidění i při hře čtyři na čtyři. Po nedorozumění v zadních řadách Pardubic se v tutové šanci ocitl Vampola, avšak jako by sám byl ideální možností na vyrovnání zaskočen a vystřelil jen do Hudáčka. Podobně zakončil v totožné pozici Gregorc na druhé straně.

Souhrou dalších faulů pak domácí dostali dvakrát v řadě k dispozici dvojnásobnou přesilovku. Liberecká trojice se dostala do tísnivého zámku, vše za ni musel zachraňovat Melicherčík.

To už odstartoval své velké představení pardubický obránce Ďaloga. Slovenský expres si během první části nachystal hned tři dobré šance ke skórování. Dvakrát při samostatném úniku ztroskotal na libereckém brankáři, při třetím pokusu z těžkého úhlu netrefil odkrytou klec.

Liberci přišla pauza vhod a na začátku druhé třetiny byl velice nebezpečný. Nejprve Nedvěd hledal před brankou Urbana, jemuž k zakončení do odkryté části klece scházely centimetry, poté v další výborné pozici neuspěl Vampola.

I druhou část výrazně ovlivnily přesilové hry. Zatímco liberečtí hráči soustavně pálili do Hudáčka, domácí svou možnost využili. Hokejovou parádou se o to zasloužil Lukáš Endál. Ten naznačil pohybem, že s pukem pojede za branku, načež se rychlým manévrem vrátil a zasunul kotouč k bližší tyči – 2:0.

S dvoubrankovým vedením ještě neměly Pardubice vyhráno a hosté rozhodně zbraně nesložili. Důkazem byla šance Vlacha, který si připravil palebnou pozici a prudkou ranou orazítkoval Hudáčkovo rameno. Odpověď Pardubic měl na hokejce Tybor, který však byl v jasné pozici faulován. V následné přesilovce nebezpečně zakončoval Kočí.

Pardubice dlouho odolávaly v poklidu a a Liberec se ani nedostal k potřebnému tlaku. Přesto dokázal snížit. Prudkou střelu z mezikruží Hudáček jen vyrazil a volný kotouč si nalezl pohotový Tomáš Bulík – 2:1.

Větší dramatizaci však domácí nepřipustili. Cetkovský nejprve trefil břevno, což následně potvrdil i videorozhodčí, avšak krátce nato robustní útočník připravil pozici pro Radoslava Tybora a ten opět zařídil dvoubrankový náskok – 3:1. Pojistku pak přidal do opuštěné branky při liberecké přesilovce svým prvním extraligovým gólem Blaž Gregorc – 4:1.

Ohlasy trenérů

Miloš Říha ml. (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): "Po dvou divokých utkáních jsme potřebovali hrát daleko koncentrovaněji. To se nám povedlo už s úvodem zápasu, akorát jsme měli dát více než jeden gól. Liberec se od druhé třetiny zlepšil, dobře bruslil a napadal ve čtyřech hráčích, což nám dělalo problémy. Hodně nám pomohl gól na 2:0, pak jsme se soustředili více na defenzívu. I ve třetí třetině jsme si připravili šance a zápas dovedli k zasloužené výhře."

Pavel Hynek (Bílí Tygři Liberec): "Pardubice vyhrály zaslouženě, výborným pohybem si dokázaly vynutit fauly, což nás stálo hodně sil. Od druhé třetiny jsme výkon zlepšili, a přestože jsme inkasovali, tak jsme si začali připravovat šance. Bohužel jsme si vylámali zuby na brankáři Hudáčkovi. A když už se nám podařilo snížit, tak jsme za chvíli po špatně sehraném buly dostali třetí gól."

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner