Reportáž

Vítkovice neměly slitování, Tygři schytali osmibrankový příděl

Vítkovice/Liberec – Bílým Tygrům se zápas sedmatřicátého kola nepovedl a na venkovním hřišti znovu prohráli. V souboji s Vítkovicemi ztrácel soubor Pavla Hynka tři branky už po první třetině a nakonec inkasoval osmkrát. Severočeši se probrali až v závěru, ale gólový rozdíl už pouze zmírnili.

Liberčtí hokejisté chtěli na vítkovickém ledě zlomit nelichotivou bilanci: z cizího kluziště nepřivezli bodový lup déle než měsíc. Tentokrát však stáli proti soupeři, který za poslední týden smetl dva týmy ze špičky tabulky.

Ostravané přitom doma dlouhodobě tápou, ale v úvodní třetině utkání s Bílými Tygry měli jasně navrch. Tedy především v počtu přesných zásahů. Prvně přitom zahrozili Severočeši, spolupráce elitní formace ale skončila pouze nepřesným zakončením Víška.

Vzápětí už úřadovaly Vítkovice. Ondřej Roman si v početní převaze vybruslil do lepšího palebného úhlu a prudkou střelou propálil Melicherčíka. A zanedlouho byl na brankovišti důrazný Lukáš Kucsera, na jehož dorážku brankář nedosáhl. Šest vteřin před koncem zahajovacího dějství navíc zvýšil náskok domácích přesnou ranou zleva Michal Barinka.

Liberec byl průběhem utkání zdrcený a do branky nasadil náhradního brankáře Schwarze. Svěřencům kouče Hynka nový impuls pomohl, v čase 22:13 je vrátila do zápasu přesná střela Jaroslava Vlacha z mezikruží.

Hosté v tu chvíli ztráceli dva góly. Nadechli se k obratu? Kdepak, rozjetý protivník je v příštích minutách krutě uzemnil. Vše započal Peter Húževka, který ve dvojnásobné početní převaze poslal kotouč za čáru. Regulérnost zásahu ještě zkoumal videoorozhodčí, ale útočníkovu trefu brzy potvrdil – 4:1.

Severočeši od této chvíle nestíhali na všech frontách. Pohyblivý soupeř si na širokém hřišti se snadnou kořistí pohrával. Na branku Richarda Stehlíka navázal krátce po polovině zápasu i Erik Němec.

Vítkovičtí se nemohli nabažit, Vladimír Svačina v situaci dva na jednoho nekompromisně zavěsil. A krátce nato pohodlně skóroval i Erik Němec. Za stavu 8:1 tempo hry opadlo a po příklepu Jana Výtiska o sobě dali vědět i hosté.

Ve třetí třetině Bílí Tygři pookřáli a uklidněného soka přehrávali. Tomáš Bulík měl před brankovištěm jednoduchou úlohu, zůstal zcela neobsazený a pohodlně pokořil přesouvajícího se Šindeláře. O necelé dvě minuty později zasunul kotouč do vítkovické klece i Petr Vampola.

Drama se ale nekonalo. Devátý hřebíček do hostující rakve mohl ještě zatlouct Szturc, avšak v samostatném úniku na Schwarze nevyzrál. Přesto si Vítkovice připsaly do tabulky snadné tři body, naopak Liberec opouštěl bojiště zklamaný.

Ohlasy trenérů

Roman Šimíček (Vítkovice): "Až na deset minut v třetí třetině jsme podali dobrý výkon. S první třetinou jsme byli spokojeni, jak s přístupem, tak tím, že jsme dali tři góly. Druhou jsme začali trochu laxně a ledabyle. Dostali jsme gól na 3:1, ale naštěstí se nám to znovu povedlo otočit a odpovědět dvěma góly. Ale s přístupem k třetí třetině nejsme spokojeni, zbytečně jsme si tam trochu pokazili dojem. To se nesmí opakovat."

Pavel Hynek (Liberec): "Vítkovice byly lepším týmem a vyhrály zaslouženě. V první třetině jsme inkasovali dva, dalo by se říct laciné góly v oslabení. My jsme dokázali v úvodu druhé třetiny snížit na 1:3, ale pak se to definitivně lámalo v přesilovce pět na tři. Soupeř znovu dokázal odskočit, vzápětí přidal další gól a bylo po zápase."

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner