Bílí Tygři poprvé v letošní sezoně podlehli Ocelářům

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Třízápasovou sérii výher chtěli na domácím ledě prodloužit Bílí Tygři proti soupeři, se kterým se jim letos zatím nadmíru dařilo. Třinecké Oceláře totiž v každém ze tří vzájemných utkání porazili, ale tentokrát už to nevyšlo. Hosté začali lépe a vedli 2:0 a ačkoli se Severočechům díky dvěma trefám Petra Nedvěda povedlo srovnat, Slezané opět odskočili a nakonec vyhráli čtyřbrankovým náskokem.

40. kolo, neděle 19. ledna 2014
2:6
(0:2, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Nedvěd (Gřegořek), 27. Nedvěd (Vampola) – 6. Rufer (Květoň, Peterek), 10. Martin Růžička (Roth, Trončinský), 38. Roth (Nosek), 40. Rákos (Martin Růžička), 40. Martin Růžička (Rákos), 55. Polanský (Polák). Rozhodčí: Pešina, Horák – Bádal, Lučan. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 5 598. Střely na branku: 32:35. Třetiny: 0:2, 2:3, 0:1. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:6. Hráči utkání: Petr Nedvěd – Martin Růžička.

Schwarz – Čutta, Gřegořek, Výtisk, Vitásek, Čakajík, Hunkes, Voráček – Bulíř, Vampola, Nedvěd – Víšek, Bulík, Bartek – Vlach, Urban, Valský – Zacha, Filippi, Jass.

HC Oceláři Třinec

Hrubec – Galvas, Roth, Linhart, Trončinský, Krejčí, Nosek, Kania – Polák, Polanský, Martin Růžička – Rákos, Bonk, Orsava – Rufer, Peterek, Květoň – Foltýn, Matuš, Hrňa.

Letošní ročník Tipsport extraligy pokračoval 40. kolem, v rámci kterého po třech výhrách v řadě Bílí Tygři přivítali na domácím ledě třinecké Oceláře, včetně bývalého obránce Severočechů Marka Trončinského, jenž poprvé vyjel na led Tipsport areny od svého přestupu z Liberce do ruské Jugry Chanty-Mansijsk. V dresu domácích se představili už zotavení Petr Nedvěd s Jakubem Čuttou a Jiřím Hunkesem, poprvé doma také Tomáš Filippi.

Do utkání ovšem vstoupili lépe hosté, které poslal do vedení už v šesté minutě Adam Rufer, jenž našel puk při skrumáži před Markem Schwarzem a zasunul kotouč do odkryté části branky – 0:1. Krátce poté se nechali vyloučit dva liberečtí obránci, čehož využil Martin Růžička, který zakončil po pěkné kombinaci Trončinského s Vladimírem Rothem – 0:2. Ve zbytku dějství už gól nepadl.

Druhá dvacetiminutovka toho nabídla daleko více a už od prvního buly byli domácí aktivnějším týmem. Toho využili po třech minutách, kdy při přesilovce pět na tři napřáhl Petr Nedvěd a trefil se ideálně do šibenice třinecké klece – 1:2. Netrvalo dlouho a Tygři dokonce srovnali. O to se postaral opět kapitán Petr Nedvěd, tentokrát přesnou střelou ihned po vhazování – 2:2.

Kontrolu nad zápasem ale převzali rozhodčí, kteří dvakrát za sebou poslali Oceláře do dvojnásobné početní výhody. Tu první Liberečtí sice ubránili, při té druhé se už trefil Vladimír Roth – 2:3. A ačkoli ve třetině zbývalo jen dvě a půl minuty, nebylo to vše. Dvě defenzivní chyby domácích totiž Třinečtí potrestali ve vlastním oslabení, když se trefili Daniel Rákos a o třináct sekund později také Martin Růžička – 2:5.

Do třetí části vstupovaly oba celky s jasným cílem. Zatímco Oceláři chtěli ubránit své vedení, Bílým Tygrům nezbývalo než zabrat a alespoň vyrovnat. Blízko ke vstřelení branky byl nejprve Martin Bartek, jenže tomu scházelo štěstí, a tak vystřelil mimo. Hrál se ale vyrovnaný hokej a i hosté si vytvářeli šance. Jakub Orsava ohrozil Schwarzovu klec hned dvakrát ve dvaapadesáté minutě, ani jednou však neuspěl proti skvělému gólmanovi modrobílých.

Nakonec Slezané přidali ještě jeden gól, čímž definitivně pohřbili liberecké naděje. Střela Jiřího Polanského našla mezírku mezi betony Schwarze a skóre 2:6 vydrželo až do konce klání.