Reportáž

Pohodlné vítězství. Bílí Tygři karlovarského soupeře k ničemu nepustili

L i b e r e c – Druhá výhra v řadě, čisté konto a desáté místo v tabulce navrch. Bílým Tygrům se poslední zápas před olympijskou přestávkou povedl, v rámci šestačtyřicátého kola porazili na svém ledě v bojovném utkání karlovarskou Energii hladce 2:0. Pod oba zásahy se podepsal budoucí reprezentant národního týmu pod pěti kruhy Petr Nedvěd.

Oba týmy měly před čtvrtým vzájemným soubojem letošního ročníku mnoho společného: místo v dolní polovině tabulky, kolísavou formu i touhu po postupu do vyřazovacích bojů. Liberec začal jednoznačně aktivněji, Vary poprvé ohrozily Lašákovu svatyni až zásluhou Dlouhého v páté minutě.

Bílí Tygři hráli i přesilovku v pěti proti třem, ale z gólu se radovali už o chvíli dříve. Trefil se Tomáš Urban, který z bezprostřední blízkosti dorazil za ležícího brankáře odražený kotouč. Krátce před koncem úvodní části se mohli domácí radovat podruhé, ale Závorka se vyznamenal – pokus Čutty z místa před brankovištěm fantasticky zastavil.

Severočeši si podmanili i druhé dějství. Modrobílí hráli častěji s pukem a většinu situací řešili v klidu a trpělivě. Jenže… Energii chybělo k vyrovnávací trefě v úvodu druhé třetiny jen několik centimetrů! A to hned dvakrát, tyč trefil Vachovec a o brankovou konstrukci zacinkalo i lehké nahození Dreslera od modré čáry.

Liberec naopak svoji šanci využil. Prosadil se Petr Vampola, jemuž bekhend z pravého kruhu evidentně nesedl. Přesto ho Závorka pustil za svá záda, černá pryž mu proskočila mezi betony. Karlovarští toužili po odpovědi, ale v útoku si i v několika nabídnutých přesilovkách počínali bezzubě.

Třetí část odstartoval slušnou příležitostí Filippi, ovšem Závorka jeho blafák po samostatném úniku vystihl. Od libereckého útočníka se odvrátilo štěstí i o několik minut později, kdy trefil po Nedvědově přihrávce z rohu kluziště pravou tyč. Svěřencům trenéra Karla Mlejnka se naopak v ofenzivní zóně nedařilo, nic na tom nezměnila ani čiperná Vachovcova formace a závěrečná hra bez brankáře, při které si hosté vytvořili tlak. Mickovo zakončení škrtlo třicet vteřin před koncem o oblouk branky, další šanci už Energie vyhlížela marně.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek (Liberec): "Odehráli jsme dobře první třetinu. Ve druhé jsme měli trochu štěstí, když hosté dvakrát trefili tyč. My jsme poté odskočili v přesilovce na 2:0. Závěr jsme s vypětím všech sil ubránili, musím hráčům za výkon poděkovat. Jsou to pro nás nesmírně důležité tři body."

Jaromír Kverka (Karlovy Vary): "Do utkání jsme vstoupili špatně, byli jsme pod tlakem. Celou první třetinu jsme tahali za kratší konec, měli jsme hodně vyloučených a inkasovali jsme první gól. Ani druhá třetina nebylo podle našich představ, proto jsme poté zredukovali sestavu. V závěru jsme nějaké šance měli, ale opět jsme Liberci nedali gól, tudíž nemůžeme vyhrát."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner