Reportáž

Bílí Tygři nedali Pardubicím šanci, odrazili je tříbrankovým vítězstvím

L i b e r e c – Při příležitosti 48. kola letošního ročníku Tipsport extraligy přivítali Bílí Tygři na domácím ledě Pardubice. V boji o místa v předkole play-off ale svého soka Severočeši jasně přehráli a nakonec zvítězili 4:1. Dvěma brankami se blýskl Petr Vampola, skvělým výkonem se prezentoval brankář Ján Lašák a i díky tomu modrobílí poskočili na desáté místo v tabulce.

V prvním utkání po olympijské přestávce přivítali v tuhém boji o play-off na domácím ledě Bílí Tygři osmé Pardubice. Duel mohl nabídnout souboj slovenských brankářů Jána Lašáka s Júliem Hudáčkem, do sestavy Severočechů se navíc vrátil Lukáš Derner. Hosté sice odstartovali lépe, ale krátce poté převzali taktovku Liberečtí, kteří těžili z početných chyb soupeře a po prvním dějství vedli 1:0.

V deváté minutě se o otevření skóre postaral Tomáš Bulík, jenž prostrčil puk za Hudáčka po krásné akci Jakuba Valského – 1:0. Vedení ale mohlo být brzy dvoubrankové. Krátce poté nahazoval na branku Východočechů Ondřej Vitásek a ačkoli Tomáš Urban protečoval puk za brankovou čáru, sudí gól neuznal. Ztratil jej totiž z dohledu, a tak zapískal o vteřinu dříve.

Náskok mohl ještě zvýšit Petr Vampola, jenž se ke konci dvacetiminutovky dostal do samostatného úniku, ale na úspěšné provedení bekhendové kličky mu scházela rychlost. Rozdíl po úvodní periodě byl tedy jednobrankový.

V prostřední části byl k vidění daleko vyrovnanější hokej a i Pardubičtí se dostali do několika tutovek. Pokaždé buď přesně zasáhl Lašák nebo stálo při domácích štěstí. Tlak kulminoval při početní výhodě pět na tři, ani tu však Východočeši nevyužili.

Ještě předtím ale Bílí Tygři zvýšili své vedení. Nahození Jiřího Hunkese brankář Hudáček nedokázal zkrotit a k dorážce se dostal Tomáš Filippi, jenž před prázdnou klecí nezaváhal – 2:0. Domácí se ve zbytku dějství prosadili ještě jednou, a to při vlastní přesilovce pět na tři. Povedná souhra vyrvrcholila precizním pasem Petra Nedvěda na Petra Vampolu, jenž z bezprostřední blízkosti prostřelil Hudáčka – 3:0.

Poslední perioda utkání žádné drama nepřinesla. Hrálo se i nadále vyrovnaně, Bílí Tygři si ale hlídali svůj tříbrankový náskok důsledně. Krátce po přesilovce v polovině dvacetiminutovky se dvojice Severočechů dostala do přečíslení a po pasu Filippiho se přesně bekhendem pod víko trefil Petr Vampola, jenž tak vsítil svůj druhý zářez v utkání – 4:0.

Pardubičtí si ale zachovali svou čest a nadále bojovali. Nakonec se jim dokonce povedlo překonat Lašáka. Po nahození Blaže Gregorce se před libereckou svatyní dostal k dorážce Tomáš Zohorna, který poslal puk do sítě – 4:1. Na zbytek se ale Východočeši nezmohli a skóre se už neměnilo, trojice bodů tak zůstala pod Ještědem.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek (Liberec): "Jsme rádi, že jsme poprvé v sezoně dokázali Pardubice porazit. V tuto chvíli jsou to velice důležité body. Rozhodujícím momentem byla druhá třetina, kdy jsme dokázali ubránit několik oslabení včetně dvojnásobného. Poté jsme sami odskočili na rozdíl tří branek. Výborný výkon podal Ján Lašák, který nás právě ve druhé třetině podržel."

Zdeněk Venera (Pardubice): "Odjíždíme bez bodů, takže určitě nejsme spokojeni. První třetinu byli domácí jasně lepší, my jsme mohli být rádi, že jsme inkasovali pouze jednou. Ve druhé třetině jsme měli jasně navrch my, bohužel jsme nedokázali naši převahu vyjádřit gólově. Branku jsme vstřelili až příliš pozdě, potřebovali jsme ji dříve, abychom se udrželi v zápase. Domácím také výborně zachytal brankář Lašák."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner