Reportáž

Lašák vymazal chomutovské střelce, rozhodla branka Filippiho

Chomutov/Liberec – K velmi důležitému vítězství na ledě posledního Chomutova si v pátek dobruslili liberečtí Bílí Tygři. V souboji s Piráty padl jediný gól, a to už v první minutě duelu z hole Tomáše Filippiho. Ve zbytku zápasu byli oba gólmani bezchybní, Ján Lašák si tak navíc připsal už své druhé čisté konto v dresu Severočechů.

Liberec právě před vrcholem základní části hokejové extraligy musí bojovat o předkolo play-off a začal velmi dobře. Osmnáct vteřin po úvodním buly se po chybě v domácí obraně dostal k šanci Tomáš Filippi, který svou střelou po ledě překvapil brankáře Růžičku – 0:1. Tady se chomutovský gólman musel začervenat.

Chomutov zaspal začátek, ale v dalším průběhu se snažil své zaváhání napravit. Nejdříve přišla přesilovka, kterou Piráti sehráli dobře, ale ani po několika tečích brankáře Lašáka nepřekonali.

I po skončení přesilové hry byli aktivnější domácí hráči, ale do vážných šancí je liberečtí obránci nepouštěli. Nicméně přišla další přesilovka Chomutova a opět si nepočínali špatně. Pirátům však chybělo něco navíc.

V šestnácté minutě mohli jít Liberečtí do dvoubrankového vedení, když Jan Víšek ujel obráncům Pirátů, avšak osamoceného Růžičku nevymíchal.

Krušnohorci v první třetině pobyli v útočném pásmu více času než jejich soupeř, Tygrům však stačila první střela k tomu, aby na ledě posledního Chomutova vedli.

První vteřiny druhé třetiny mohly být znovu pro chomutovské hráče řádným vyškolením, jelikož Tomáš Filippi v situaci 2 na 1 měl na holi druhý gól. Poslední tým tabulky nakonec nebyl potrestán a těsné vedení Liberce se nenavýšilo.

I tak se domácí hráči snažili stále útočit a nepůjčit soupeři puk. Bohužel pro Piráty, Tygři svého soupeře nestrpěli na svém území příliš dlouho.

Ve třiatřicáté minutě však chybovali i hostující obránci. Mark Bomersback ujel sám na bránkáře Lašáka, ale jeho střela, ani následující dorážka gólem neskončila.

V další přesilovce Piráti ostřelovali libereckou klec, ale skóre se až do konce třetiny nezměnilo.

Domácí hokejisté měli dvacet minut na to, aby vyrovnali, ale Liberec utkání víceméně kontroloval. Chomutov si sice dokázal vytvořit tlak, ale k žádným gólovým šancím se hráči z podkrušnohoří nedostali.

Po deseti minutách marného dobývání tygří klece již hosté přepli na zajištěnou obranu a pro Piráty to znamenalo ještě těžší cestu k brance Jána Lašáka. Bílí Tygři víceméně už jen vyhazovali puk ze třetiny.

To se prakticky dělo až do samého závěru utkání. Piráti však dostali třiasedmdesát sekund možnost početní výhody a Liberec musel čelit šesti hráčům v poli. Piráti však ani závěrečný tlak nedotáhli do gólového konce.

V tomto utkání rozhodovaly maličkosti, které dokázali lépe zužitkovat svěřenci trenéra Hynka. Domácí sice Liberec přestříleli, ale Růžička musel čelit nebezpečnějším střelám soupeře.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Beck (Chomutov): Tento zápas se těžko hodnotí. Soupeře jsme přestříleli, ale na to se nehraje. Určitě nechyběla snaha, měli jsme slušné přesilovky. Směrem dozadu to bylo zodpovědnější, zlepšili jsme rozehrávku i jsme zjednodušili přechod středního pásma. Už snad hokejový bůh řekne: stačilo pro Chomutov, už to vítězství musí přijít.

Milan Černý (Liberec): Pro nás to bylo šťastné vítězství. Myslím, že Chomutov hrál dobře a nezasloužil si být bez bodu. Vyhráli jsme díky tomu, že máme v brance Jána Lašáka. Věděli jsme, že to tady bude těžké, že Chomutov se zvedá. V závěru jsme to ubránili i při oslabení. Jsme spokojení a za tři body jsme strašně rádi.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner